Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání monitoru

Dobrý den, mám problém s počítačem. Když na něm něco píšu nebo prohlížím na internetu, z ničeho nic se mi vypne monitor a po chvíli začne znovu nabíhat jako při zapnutí počítače. Stává se to dost často. Nevíte čím by to mohlo být? Začalo to od té doby co máme nové WiFi připojení na internet (třeba je to náhoda) a nevím jestli by to mohlo být virem, zastaralou deskou, která se už nevyrábí nebo tím, že máme 1 vyteklý a 2 nafouklé kondenzátory. Nebo je něco s Windowsem? Navíc je teť ten počítač hrozně pomalej. Výměna desky s procesorem a paměťma je asi nezbytná, ale ráda bych věděla, čím to všechno může být. Děkuji

Jakmile jsou zjištěny nafouknuté (natož vyteklé) kondenzátory, je nutno přemýšlet přinejmenším o opravě a nedivit se různým zatuhnutím, resetům a podobně.
Jinak, jen tak mimochodem, monitor je sluha, ne pán počítače. On se nevypne a nezačne zobrazovat něco svého ("jako při zapnutí počítače"). To počítač resetuje a monitor ukazuje co má. Tak, jak to popisujete vy, to vypadá, jako by za všechno mohl zlý monitor a působí to poněkud ... srandovně. Ale to jenom na okraj.

Přikláním se spíše k názoru Jirky44. Kondenzátor náležitého typu rozhodně nestojí 20Kč a za hodinu je i s pokecáním všechno hotovo (a to počítám s výměnou více kusů - většinou odpochodují všechny kondenzátorz téže kapacity a napětí, což poněkud zviklává moji teorii o vlivu přetěžování).

Sakrys, tak jo ;-). Ja ty nizkoimpedancni elyty kupuju zhruba za sest korun, ale to user nemusi vedet, ze... Vymena je za ctyricet minut i s cigarem a prelakovanim desky, ale to user nemusi vedet, ze... User plati za pakarnu, kterou mi udelal, i kdyz jsem doporucil vymenu desky ]:).

Bych počkal s výměnou čehokoli. Napřed vyndej a zastrč všechny kabely
vedoucí od monitoru do grafiky, taky ve vnitřku PC samotnou grafiku.
Jak vypadají podle tebe nafouklé a vyteklé kondíky? S novým připojením
na net to nemůže mít nic společného. Vyteklé a nafouklé kondíky
ti znefunkční komp poměrně dobře, jak jsi zjistila zastaralost desky,
která se už nevyrábí?

máme nové WiFi připojení na internet ... Navíc je teť ten počítač hrozně pomalej

je pomalej, protože je zavirovanej a zaspywarovanej - léčit

nevím jestli by to mohlo být ... zastaralou deskou, která se už nevyrábí

kolik máte ramky? pro xp aspoň 512mb

máme 1 vyteklý a 2 nafouklé kondenzátory ..... Výměna desky s procesorem a paměťma je asi nezbytná

jak stará je deska? pokud už podporuje usb2, není důvod ji měnit. na net, klofání, připojování běžných periferií to stačí.
(akorát ten vyteklej kond a ty nafouklé je průser, taky to může jednou střelit, nebo elekrolyt z dalších kondů něco na desce zkratovat - to bude najednou škody 3-[
nová deska + procesor + paměť od 3 a půl tisíce, co říkal ježura?