Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ntldr chyba notbook acer espire 5101 wlmi

pri preinstalovani systemu mi notbook vypol a ked sa roybehol vyskocila hlaska ntldr missing tak som vlozil recovery dvd co som si pri prvej instalacii vztvoril nakolko tento notbook nema dodavane instalacne cd a instalacia je ulozena na disku. no pri 97% mi vyhodilo chybu a recovery ukoncilo vie mi niekto poradit co robit kedze sa ani do systemu nedostanem ? alebo vie niekto poradit de by som zohnal recovery cd k tomuto notbooku dik za odpoved

pri preinstalovani systemu mi notbook vypol

máš zničené windows, potřebuješ nabootovat z instalačního cd a přeinstalovat systém. nainstalované programy se záznamy v registrech ti zůstanou, data taky pokud něco nezdupeš - ale potřebuješ k tomu instalační cd "ms windows", ne "acer windows". co dělá jejich záchranné dvd si radši někde u aceru počti než přijdeš o svoje data.

no takto ja som dal pri prinstalovani volbu v acer mepower managery volbu vratit do stavu od vzrobi abz sa komplet nanovo nainstaloval ale pocas tohto procesu sa pocitac sam vypol a ked nabehol nabehla len ta cierna obrazovka s tou hlaskou ale instalacka je na disku ja nemam instalacne cd co som si vypalil dvd tak asi sa zle vypalilo bo ked ho tam vlozim tak pri recovery ide do 97%a potom s to sekne
proste zapnem pocitac a nic neurobim bo mi dava len volbu na restartovanie nic ineho
data ma vsetkz ulozne a zalohovane na dcku takze mozem urobit cokolvek co sa da hlavne ze ho rozchodim este ma napadla jedna moiznost ale neviem ci to bude fungovat zebz som tam nainstaloval normalnz vindows a naisnstaloval tam potom epower manazer s tzm ze bz som skusil dat tu istu volbu vratit do stavu od vzrobi

ked pises dotaz tak si prosimta skontroluj aku klavesnicu mas aktivnu a kde je klavesa Z a Y.

Nechapem celkom co si s tym robil ze sa to tak rozdrbalo, ale ak chyba len ntldr, tak si ho mozes nakopirovat napr. z instal.CD apod napr. v konzole pre zotavenie (pouzi vyhladavanie v poradni, slovo ntldr).
Dalsia moznost ako si uz pisal skusit recovery, ak nemas original recovery CD/DVD ale recovery je len na disku, tak tam nainstaluj cokolvek a spust recovery z disku. Recovery z HDD (ak to je tam uz od vyrobcu NB) by sa snad malo dat aktivovat nejakou klavesou pri starte aj ked nie je v PC ziadne Win, inac by predsa to recovery nemalo moc vyznam. Vid navod k notebooku ze ako sa to aktivuje.

Este by som sa pozrel v BIOSe ci tam nie je ochrana MBR sektora HDD, napr. virus protection alebo MBR protect apod, ak je tak vypnut a skusit recovery znova.

tak napisem ake volby mam v biose teda nazov je PhoenixBios Setup Ulity
[main
sistem time
system date
system memory
extended memory
video memory

quiet boot /enable/
power on display /auto/
network boot /enabled/
F12 boot /enabled/
d2d boot /enabled/

security
supervisor pasword is : clear
user pasword is : clear

hdd pasword is: clear ale ked mi nabehne ta obrazovka ze dll missing a restartujem comp ctrl-alt-delet tak tam nabehne ze frozen

set supervisor pasword /enter/
set user paswor /enter/
set Hdd pasword /enter/
pasword on boot /disabled/

boot:

1: sate: Hitachi hts541612j9sa00-(s1
2: ide0: matshitadvd-ram- uj-850s-(pm
3: pci bev: realtek boot agent
4: usb fdd:
5: ide 1:
6 usb hdd:
7: usb cdrom
8: usb key

exit
exit saving changes
exit discarding changes
load setup defauls
discard changes
save changes

je to ntb acer aspire 5101awlmi
amd turion 64 mobile technology mk362.0ghz, 512kb l2 cache

no tak po vsetkych moznych pokusoch som volal do aceru ze co stym a povedali mi ze ak pri instalaciji dojde s akehokolvek dovodu k preruseniu tak ten oddiel kde je ta instalacia ulozena sa zablokuje a uz sa k nej ako uzivatel nedostanem ale ze im ho mozem poslat alebo mi poslu dvd za 1200 s dodacou dobou 14 dni

preco nerobis co ti tu ludia radia?
Uz si skusal mackat Alt-F10 pri starte? Alebo F12? Pozeral si do navodu notebooku ze ako sa aktivuje recovery z HDD? Ak nemas navod tak www.acer.com

V aceri ti povedali totalnu hovadinu. Nainstaluj tam normalne nejaky Win alebo urob recovery alebo obe.

P.S. v BIOSe sa mi zda ze mas vsetko OK, nechaj vsetko tak ako je.

No jde o data nebo ne ? Máš tam /nebo měl../ jsi tam něco důležitýho ? Pokud tomu nerozumíš dej to někomu kdo tomu rozumí nebo do servisu. Pokud tomu trochu rozumíš sežeň si instalační dvd visty a naformátuj první oddíl pak zkus znotu to recovery.

Možná je v háji disk nebo ramka takže to možná stejně nerozjedeš....

no zobral som ho jednemu chlapikovy co opravuje pocitace a skusil moznost nainstalovat win xp a potom ze skusi s toho oddielu instaovat win, no ked sa nainstalovalo xp sa objavil aj ten skryty oddie disku kde mala byt ta instalacka a bol prazdny takze nechal mi tam normal xp s tym ze mi postahoval ovladace z acerackej stranky ale nejako ta stranka blbne a nie vsetky isli stiahnut

ps alt-f10 nefungovalo