Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Někdo ovládá můj počítač

Nemám již práva administrátora, ale pouze uživatele a mám zablokován přístup k souboru na disku D.
Jak mohu získat znovu práva administrátora na svém počítači? Z úvodní stránky na netu, kde mám seznam.cz, se to samo přenastaví na google. Přitom se mi ztratí záložky - oblíbené stránky. V Thunderbirdu se mi ztratí všechny kontakty.
Musím přeinstalovat Windows XP?

windows xp home nebo profi?
vytáhneš síťový kabel, restartuješ, máš práva nebo ne?
ke kterému souboru/adresáři není přístup na d: ?
msconfig.exe spustit umíš? co se ti po startu spouští a nemá?
ideální je ten disk vytáhnout ven, přidat do jiného pc ať se z něho nebootuje, a nechat oskenovat na viry a spyware.

ale pokud budeš nadále surfovat po netu jako administrátor, s použitím internet exploreru, je to zbytečné, nejpozději za měsíc jsi tu zas.

přeinstalace nejspíš nepomůže (nepřepíše se omezení v registrech), musela by to být nová instalace.

Windows xp profi, kabel vytáhnu a restartuju a stále nic. Je to soubor SOUBOR na Déčku, na který je mi odepřen přístup. Díky.

prevzit vlastnictvi.

prihlas se pod administratorskym uctem
klikni na soubor
vlastnosti
zabezpeceni
upresnit
opravneni
o dskrtnout -- zdedit po nadrazenych
pridat ucet ktery ma byt vlastnik
ok
v prvnim okne pridej ucet ktery ma manipulovat a povol mu akce