Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mrtvá Dfi AD77

Přitáhl jsem domů počítač, o kterém majitel tvrdil, že to zasmrdělo, zapípalo a nejede. (Víc jsem z něj nedostal)
Zkusil jsem tři různé zdroje, přičemž nepochybuji o tom, že minimálně ten poslední je OK, protože jsem ho vytáhl z vlastníko kompu. Nicméně i tak je komp mrtvý, rozsvítí se toliko optická myš a při zapojení do sítě probliknou kontrolky na klávesnici (oboje PS2). Jinak mrtvo, jediný ventilárot se nehne, žádná ledka, žádný signál do monitoru, nic. Toliko na desce přibližně mezi PCI 3 a PCI 4 svítí červeně drobná ledka(?).
Při rozborce notně zahnojenýho počítače jsem našel jen zakouslý ventilátor na GK (GeForce3 Ti 200), vyčištěno rozhýbáno. Po prohlédnutí vypadá deska ok, nikde žádný podezřelý kondík, jumpery ok...
Zkusmo výměna GK za FX5600 - bez efektu.

Sestava: Dfi AD77 (sA), Athlon xp 2000, 256MB V-Data 333Mhz v jednom modulu, Barracuda 60GB uata, GeForce3 Ti 200, nějaký mechaniky (tři :-o), sound blaster live, Winfast tv 2000 expert. Zdroj 260w, zkoušený i 350w Fortron (100% v pořádku), bez efektu.

Někdo nějaký nápad, nebo desku zahodit?

tipuju odpálenou část na desce okolo přívodu od zdroje (koukni kromě na kondíky taky na stabilizátory). Disky a CD fungují (tj. jedou spolehlivě v jiném PC)? Pokud ano, tak by to ještě teoreticky mohla být jen smazaná/poškozená Flashka BIOSu.

P.S.: ještě mě napadá kraťas někde na desce nebo periferiích. Zkusil bych desku s minimální "bižuterií", nebo ještě lépe mimo kejs.

Zkus to cele vykuchat a poskladat na stole v nahe podobe (pouze deska + CPU (s chladicem) + RAM + PC reprak, bez periferii, grafiky a jakychkoliv jinych zarizeni). Nezahude-li zvucny hlas, zadonici o GK, vyskubni RAM. Pokud i nyni neotevre reprak drzku, je v haji MB ci CPU.

I pro mmtank.
Zkoušel jsem to teď i bez RAM. Ani ťuk. Fakt je, že jsem to měl klasicky v kejsu, takže to zkusím ještě bez něj. Nějaký spinače ze starého kejsu, co jsem měl a byl funkční mám, na zapínání "nakrátko" moc nejsem. :-) Ale až zítra.
Pokud bude nakonec chybka jen v kabeláží ke kejsu, tak mi jebne. :-D Ale moc tomu nevěřím.
Pokud by byla deska ok a v trapu byl jen procesor, tak by se to chovalo stejně jako teď, nebo by se to projevovalo jinak? Procesor bych si teoreticky moh půjčit na vyzkoušení od synátora (sempron 3000, sA), až teda bude ve škole ]:)

no, vsetko poodpajat (nechat len dosku+CPU+zdroj+vetrak v konektore CPU Fan (preistotu keby doska mala na to ochranu)), ak sa to nezapne po stlaceni powerbuttonu, a ak zdrojov si vyskusal viac tak vymenit dosku. CPU je malo pravdepodobny kedze vadu asi zavinila ta grafika (ked pises ze bol zaseknuty vetrak), ale moze byt aj ze prdlo CPU keby sa netocil vetrak ani na nom :-) , ak mas kde tak ho skus v inej doske.