Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oboustranný tisk u sdílené tiskárny

Dobrý den,

mám docela nechutný problém, tak doufám, že mi s tím někdo pomůže.

Mám nasdílenou tiskárnu HP Deskjet 845c připojenou k počítači A. Nainstaloval jsem ji přes síť na počítač B (jako sdílenou tiskárnu). Instalace proběhla úspěšně a bez problémů. Tisk z počítače B prochází v pořádku, je tady ovšem jeden nepříjemný problém. V případě, když ve vlastnostech tisku zadám "oboustranný tisk," pak výzva k pokračování tisku (potom, co se dokončil tisk na jednu stranu papírů a tedy tiskárna čeká na otočení papírů, aby mohla tisknout na jejich druhou stranu) se zobrazi na počítači A (ne na počítači B, i když příkaz k tisku byl odeslán z počítače B). Takže aby se v tisku pokračovalo, potřebuju přesednout k počitači A a tam odkliknout tlačítko "pokračovat".

V čem je problém a dá se to vyřešit?

Děkuji za každou radu,

Vik

Hamazasp@gmail.com

tiskárnu neznám, ale o ovladačích hp si myslím svoje.
není možné nemít tu tiskárnu jako sdílenou u pc, ale vrazit ji do routeru (stane se z ní samostatná síťová tiskárna)? některé routery mají usb pro sdílení tiskárny, má svůj procesor a umí pcl tak by to mělo fungovat.

Díky za radu. Teď si nejsem jistý, co jsi myslel možností rucního oboustranného tisku ve WORDu? Tam akorát znám možnost tisknutí pouze sudých nebo pouze lichých stránek, což by mohlo být řešení při tisku z WORDu a i z Adobe PDF reader, což bude pro mě více méně postačující.

Ještě jednou děkuju :))

Děkuju za tip. Ale postup, který jsem popsal výše asi bude nejjednodušší. Nechce se mi teď instalovat nový software a ztrácet čas na jeho dolaďování a zvykání se na něj. Pokud ale tisk pouze sudých a lichých stránek nevyšel, určitě se na to podívám.

jestli to máš doma/v kanceláři, kde teprve budete řešit připojení na internet, nebo uvažovat o pořízení záložního síťového NAS boxu, uvažujte o typu který má i usb.
tiskárna se tak osamostatní - bude mít vlastní ip a nebude závislá na připojeném pc. vedlejším efektem bude že se snad začne chovat normálně při oboustranném tisku.