Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oboustranný tisk u sdílené tiskárny

Dobrý den,

mám docela nechutný problém, tak doufám, že mi s tím někdo pomůže.

Mám nasdílenou tiskárnu HP Deskjet 845c připojenou k počítači A. Nainstaloval jsem ji přes síť na počítač B (jako sdílenou tiskárnu). Instalace proběhla úspěšně a bez problémů. Tisk z počítače B prochází v pořádku, je tady ovšem jeden nepříjemný problém. V případě, když ve vlastnostech tisku zadám "oboustranný tisk," pak výzva k pokračování tisku (potom, co se dokončil tisk na jednu stranu papírů a tedy tiskárna čeká na otočení papírů, aby mohla tisknout na jejich druhou stranu) se zobrazi na počítači A (ne na počítači B, i když příkaz k tisku byl odeslán z počítače B). Takže aby se v tisku pokračovalo, potřebuju přesednout k počitači A a tam odkliknout tlačítko "pokračovat".

V čem je problém a dá se to vyřešit?

Děkuji za každou radu,

Vik

Hamazasp@gmail.com

Děkuju za tip. Ale postup, který jsem popsal výše asi bude nejjednodušší. Nechce se mi teď instalovat nový software a ztrácet čas na jeho dolaďování a zvykání se na něj. Pokud ale tisk pouze sudých a lichých stránek nevyšel, určitě se na to podívám.

jestli to máš doma/v kanceláři, kde teprve budete řešit připojení na internet, nebo uvažovat o pořízení záložního síťového NAS boxu, uvažujte o typu který má i usb.
tiskárna se tak osamostatní - bude mít vlastní ip a nebude závislá na připojeném pc. vedlejším efektem bude že se snad začne chovat normálně při oboustranném tisku.