Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím poraďte s padáním internetu

Ahoj všem, prosím, mám problém: doma se již dlouho připujuji přes ADSL modem na internet od radiokomunikací na stolním počítači. teď jsem si koupila ještě notebook a pomocí elektronicky nadaného bratra rozdělila kabel na dva a zavedla net i k notebooku- jen si přehazuji modem. Zpočátku to fungovalo skvěle, teď ale začal net s hláškou "v aplikaci win 32 internet došlo k problému a je třeba ji zavřít" padat, a to v naprosto neodhadnutelných intervalech- někdy po půl hodině, někdy po minutě. Počítač se pak musí restartovat, sice normálně jede, ale nefungují některé ikony, namátkou třeba přehrávání hudby ve winampu nebo ovládání hlasitosti dole na liště, a nejde také otevřít znovu otevřít ikona připojení (siemens dial up), dokud se to nerestartuje. Prostě jako by trochu zamrzl. Otvírané ikony vždy trochu problesknou, ale otevřít nejdou. MP3, které chci třebas přehrát, zas nesmyslně hlásí, že není přehrávač.A teď zásadní otázka: je to kabelem, nebo virem, který ale ani avast, ani spybot nenašel, a nebo něčím úplně jiným? Děkuji velice za Vaši odpověď!

1) Zatajila jsi nám celkem zásadní informaci: jaký operační systém používáš?
2) Dále: Máš nějaký firewall? Jaký?
3) Ten avast a spybot je čerstvě aktualizovaný?
4) Zkoušela jsi další programy proti breberkám? Jaké?
5) Jaké další změny jsi prováděla v počítači v době, kdy to začalo zlobit? Instalovala jsi nové programy? Jaké?

PS: S formátem disku zatím počkej, na to je ještě čas :-)

používám wndows XP, leč formátovat rozhodně nemohu, neb na mém kompu nejdříve byly visty, ty sem nechtěla, kámoš mi je teda odebral, což nebylo prej uplně jednoduchý, ale winy tam nešlapaly, tak musel stahovat tisíce ovladačů, ten komp na ně nebyl dělanej, a řikal, ať hlavně neformátuju disk:) firewall mám normální windowskácký, zapnutý. Avast a spybot aktualitovaný. Jiný programy jo, ale většinou nebyly kompatibilní s avastem, nebo jsem je vyzkoušela a vymazala, takže si nepamatuju, jak se jmenujou. Nějaký snb myslim. Nic jsem v poslední době neinsatlovala, kromě adobe in designu. Aktualizovat winy nemůžu, nejsou pochopitelně legální. Díky za rady. Rezi

mam Ji:)))))dneska prudí extrémně:)
V aplikaci Generic Host Process for Win32 Services došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže.a dále standardní chcete odeslat zprávu o chybách?
Jo a eště zajímavost: pokud ji neodklepnu, tak net ještě tak dvě minutky běží, než chcípne. Díky za jakékoliv jiné rady než formátování....

Díky kopla jsem to tam, nic tim zkazit asi nemůžu.. idkyž při prvním vytoční to mělo nějaký kecy že spojení nelze navázat kvůli chybě konfigurace tohoto počítače, ale pak si to nějak rozmyslel a vytočil se. Tak dám eště vědět esli problém pokračuje, zatím dík moc všem ochotníkům:)pro nás počátačově méně gramotné jsou tyhjle stránky spása!

Zatim nic po obou záplatách, je to nějaký špatný. Jinak co se týče čištění, mám spybot, avasta, ad aware a stng a všechny mi gratulujou, že nic špatnýho nikde nejni:) Pokud se připojím, ve škole přes wifi, proslém nenám... ještě nějakej nápad? prosííííííím:D

ty aktualizace jsou trochu nesmyslná rada - když nepíšeš jakou máš verzi xp (servicepack), je to k ničemu. (když jsi tam našla firewall, je to sp2)
padá či nefunguje ti kdejaká aplikace, to taky asi aktualizace nezachrání.

nejspíš nemáš rozdělené logické disky na systém a data, a samozřejmě je nejlepší se zbavit špatného systému. přenes to k někomu a přes síť (nebo usb redukci pro disk) data zazálohuj. počítej s tím že mnozí všiví výrobci už nemají xp ovladače pro své nové notebuky, a že visty potřebují aspoň 1gb ram i při vypnutých grafických opičárnách. podle toho vyber zda vrátit visty, nebo xp.

Rozuměj tomu, že na cd nemam ani jeden systém:)) Visty tam byly předinstalovaný a už jsou pryč, ty jsou passé, xp můžu zkusit sehnat, ale mam to čtrnáct dní, docela velmi se mi do toho nechce, i když ovladače mam snad od toho kamararáda postahovaný na cd. Radši sem zkusim zkopírovat tu hlášku, jak radila dobrá duše výše, a třeba ještě někdo něco vymyslí. Jinak ale díky, díky!

No nevím... reinstalaci se možná nevyhneš. Pokud se k ní nakonec odhodláš, moje doporučení je:

- rozdělit fyzický disk na několik (min. 2) oddílů (logických disků). Na prvním bude OS, důležité aplikace, swapovací soubor (virtuální paměť) a... nic víc. Na druhém budou data, multimédia (audio, video), popřípadě nedůležité věci (instalace her). Po kompletní instalaci všeho důležitého systémový disk s operačním systémem (obvykle C) zazálohovat jako obraz (mirror) programy Norton Ghost nebo Acronis True Image. V případě dalšího prů*eru trvá obnova do stavu po instalaci pár minut.
- ve Windowsech si zřídit uživatelský (omezený) účet a pod ním surfovat (a vlastně dělat skoro všechno). Administrátorský účet na normální provoz obvykle není potřeba.