Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte s koupi, prosím

Uvažuji o koupi tohoto počítače pro kancelářské učely, poradí mi někdo a´t neudělám chybu a co vlastně zvládne? předem děkuji.

PC Premio economy

- Premio - i945Gz
- CPU Celeron D 336 (2,8GHz, s.775, 64bit)
- paměť 256MB DDR2
- HDD 80 GB Sata
- FDD 3.5" 1.44MB
- Combo DVD/CD-RW 52x32x52/16x
- klávesnice
- myš
Výrobce: Premio

si to sečti ceny přibližné bez DPH:

deska s AMD 690G (např. Asus M2A): cca 1200Kč
CPU Sempron LE-1150: 1000Kč
Paměť 1GB: cca 1000Kč
Disk 160GB: cca 1100Kč
Bedna (Coolemaster 330) cca 1000Kč
Zdroj fortron 350W cca 900Kč
Mechanika DVDRW LG: cca 800Kč
Bižu (KB+Myš): 300Kč

celkem: 7300 bez DPH

s daní je to cca 8750Kč (pravda trochu víc, ale počítač je to řádově lepší než ta plečka z výběhových součástek co tam máš ty). Podotýkám, že když to vykleštíš (koupíš levnou krabici i se zdrojem, srovnatelnou s tvou nabídkou, případně ještě ušetříš 250Kč na disku a spokojíš se s 80GB verzí), tak budeš někde na ceně 7500Kč s daní.

Osobně bych ti to ale nedoporučil. Tuhle sestavu totiž nebude problém případně rozšířit o další 1GB modul RAM, případně přidat grafickou kartu nebo vyměnit CPU za výkonnější (AMD X2 4800+ dnes stojí už jen okolo 3000 bez DPH)

O bazaru nechci ani slyšet jeden mi tu leží za zády, musel jsem narychlo poskládat 333-ku připravenou do šrotu.

Je to stejné si postavit počítač jako tu 333-ku?

Když si seženu díly z toho návodu od Karla, tak to bude podobné skládání jako s 333-kou?Zkusil bych tu druhou verzi jen nechápu jestli není lepší 2,8 GHz než těch Intel Pentium Dual-Core E2140 (1,6 GHz)?

A nastavení BIOS už není třeba dělat jen zapnout a fičí to?

A co je za problém?
Dyt to tam je napsané komplet ne?

základní deska MSI P4M900M2-L
procesor Intel Pentium Dual-Core E2140 (1,6 GHz) ? jaká je vlastně rychlost? 2x 1,6?
paměť 1× A-Data 1 024 MB DDR2 667 MHz
pevný disk WD Caviar 160 GB SATA, 8 MB cache
mechanika DVD±RW Sony
skříň KME midi tower, 350 W

Mám to objednat?

Co myslíte, když budu pořád uvažovat tak se asi nikdy nerozhodnu: takové množství komponent a nakonec mužu taky skončit na zbytečných 20 000 což třeba ani nevyužiju.

Takhle mužeme diskutovat i rok navrhni sestavu, at jede po smontování a vlez se do 7000 kč.;-)

pro kancelář a vyjmečně nějakou hru, když nepojede tak ji odinstaluju.

Skrátka ta 333 Mhz co mám ted v nouzi je už nejspíš pomalá a slabá.

Bazarem jsem si nepomohl.