Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte s koupi, prosím

Uvažuji o koupi tohoto počítače pro kancelářské učely, poradí mi někdo a´t neudělám chybu a co vlastně zvládne? předem děkuji.

PC Premio economy

- Premio - i945Gz
- CPU Celeron D 336 (2,8GHz, s.775, 64bit)
- paměť 256MB DDR2
- HDD 80 GB Sata
- FDD 3.5" 1.44MB
- Combo DVD/CD-RW 52x32x52/16x
- klávesnice
- myš
Výrobce: Premio

si to sečti ceny přibližné bez DPH:

deska s AMD 690G (např. Asus M2A): cca 1200Kč
CPU Sempron LE-1150: 1000Kč
Paměť 1GB: cca 1000Kč
Disk 160GB: cca 1100Kč
Bedna (Coolemaster 330) cca 1000Kč
Zdroj fortron 350W cca 900Kč
Mechanika DVDRW LG: cca 800Kč
Bižu (KB+Myš): 300Kč

celkem: 7300 bez DPH

s daní je to cca 8750Kč (pravda trochu víc, ale počítač je to řádově lepší než ta plečka z výběhových součástek co tam máš ty). Podotýkám, že když to vykleštíš (koupíš levnou krabici i se zdrojem, srovnatelnou s tvou nabídkou, případně ještě ušetříš 250Kč na disku a spokojíš se s 80GB verzí), tak budeš někde na ceně 7500Kč s daní.

Osobně bych ti to ale nedoporučil. Tuhle sestavu totiž nebude problém případně rozšířit o další 1GB modul RAM, případně přidat grafickou kartu nebo vyměnit CPU za výkonnější (AMD X2 4800+ dnes stojí už jen okolo 3000 bez DPH)

Pokud tam bude více paměti (minimálně 512MB, idálně více) a ještě místo combo mechaniky tam dát DVD writer, tak by to šlo do kanclu použít.
A to nejdůležitější na konec? Jaká je cena?

No nevím, nějak mi to přijde dost, za ty prachy by tam mohlo být opravdu víc paměti. Už to, že jí nabízí jen tak málo, mi přijde divný, když použitelný minimum je dnes těch 512MB, mě to např na WinXP dostačuje.

Tuhle sestavu jedině do školy pro vykové účely do předmětu Informatika, hodí se, když se zrovna probírá, co je to swapování a stránkovací soubor v XP, pro názronou ukázku...

O bazaru nechci ani slyšet jeden mi tu leží za zády, musel jsem narychlo poskládat 333-ku připravenou do šrotu.

Je to stejné si postavit počítač jako tu 333-ku?

Když si seženu díly z toho návodu od Karla, tak to bude podobné skládání jako s 333-kou?Zkusil bych tu druhou verzi jen nechápu jestli není lepší 2,8 GHz než těch Intel Pentium Dual-Core E2140 (1,6 GHz)?

A nastavení BIOS už není třeba dělat jen zapnout a fičí to?

A co je za problém?
Dyt to tam je napsané komplet ne?

základní deska MSI P4M900M2-L
procesor Intel Pentium Dual-Core E2140 (1,6 GHz) ? jaká je vlastně rychlost? 2x 1,6?
paměť 1× A-Data 1 024 MB DDR2 667 MHz
pevný disk WD Caviar 160 GB SATA, 8 MB cache
mechanika DVD±RW Sony
skříň KME midi tower, 350 W

Mám to objednat?

Co myslíte, když budu pořád uvažovat tak se asi nikdy nerozhodnu: takové množství komponent a nakonec mužu taky skončit na zbytečných 20 000 což třeba ani nevyužiju.

Problem je v tom, ze ni nikdo stoprocentne nezaruci HW kompatbilitu (i kdyz ja bych to risknul ;-)). Necetl jsem celou diskusi, takze nemam indicie stran grafiky - bude stihat zdroj? A co ty pameti? Nechces radeji dual? A spis jinou znacku?

Takhle mužeme diskutovat i rok navrhni sestavu, at jede po smontování a vlez se do 7000 kč.;-)

pro kancelář a vyjmečně nějakou hru, když nepojede tak ji odinstaluju.

Skrátka ta 333 Mhz co mám ted v nouzi je už nejspíš pomalá a slabá.

Bazarem jsem si nepomohl.