Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TrueCrypt

Dobrý den,

1)
tak nějak z nudy jsem si hrál s programem TrueCrypt a opravdu se mi líbí. Udělal jsem si truecrypt file a zahesloval, připojil jsem ho jako disk a pak jsem se trochu zarazil. Ten disk (např. T:\) mi v této fázi přijde hodně zranitelný, však jakýkoli škodlivý program si může všimnout (nebo nemusí), že přibyl disk (který se tváří jako "vyměnitelné úložiště") a začne ho skenovat - popř. si něco stáhne a odešle - např. T:\Dokumenty\hesla.txt A to je pak problém, ne?!

P.S.: na antivir/antispyware/FW se ne vždy můžete spolehnout... takže to co by ukradl se může přes síť dostat kamkoli.

2)
Použil jsem 10 místné heslo a docela by mě zajímalo jak dlouho by mohlo vzdorovat útoku hrubou silou. Znáte nějaký software k tomu určený?

tak tos nemusel davat za vyreseny -priznam se bez muceni ze ad2,jelikoz nejsem sifrant,jsem napsal krapet provokativne :-D

co jsem pochopil tak diky klicum,hashi a ostatnim blbostem je priserne moc kombinaci,zase na druhou stranu-zkusit slovnikovy utok by melo byt stejny jako vsude-teda za predpokladu pouze hesla ne klice

Ne to je v pohodě. V bodě 1 jsi se shodl na www.zive.cz s někým jiným a v bodě 2 to na mém heslu dělá 10^28 což při 76 000 000 000 operací/s dělá cca 4,17 miliardy let, takže to bude taky v pohodě.

TrueCrypt jsem chtěl na svoji flashku, ale myslím, že na univerzitní síti není TC nainstalován a já samozřejmě nemám admin. práva, takže TC nespustím... Ale jako program se mi to hrozně líbí :)