Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TrueCrypt

Dobrý den,

1)
tak nějak z nudy jsem si hrál s programem TrueCrypt a opravdu se mi líbí. Udělal jsem si truecrypt file a zahesloval, připojil jsem ho jako disk a pak jsem se trochu zarazil. Ten disk (např. T:\) mi v této fázi přijde hodně zranitelný, však jakýkoli škodlivý program si může všimnout (nebo nemusí), že přibyl disk (který se tváří jako "vyměnitelné úložiště") a začne ho skenovat - popř. si něco stáhne a odešle - např. T:\Dokumenty\hesla.txt A to je pak problém, ne?!

P.S.: na antivir/antispyware/FW se ne vždy můžete spolehnout... takže to co by ukradl se může přes síť dostat kamkoli.

2)
Použil jsem 10 místné heslo a docela by mě zajímalo jak dlouho by mohlo vzdorovat útoku hrubou silou. Znáte nějaký software k tomu určený?

ad1) to neni zalezitost TC ale zalezitost ochrany tveho PC.kdyz je otevreny chova se jako kazdy jiny disk

ad2) IMHO aby se dalo desifrovat musi se vedet cim to je zasifrovany ;-)

tak tos nemusel davat za vyreseny -priznam se bez muceni ze ad2,jelikoz nejsem sifrant,jsem napsal krapet provokativne :-D

co jsem pochopil tak diky klicum,hashi a ostatnim blbostem je priserne moc kombinaci,zase na druhou stranu-zkusit slovnikovy utok by melo byt stejny jako vsude-teda za predpokladu pouze hesla ne klice

Ne to je v pohodě. V bodě 1 jsi se shodl na www.zive.cz s někým jiným a v bodě 2 to na mém heslu dělá 10^28 což při 76 000 000 000 operací/s dělá cca 4,17 miliardy let, takže to bude taky v pohodě.

TrueCrypt jsem chtěl na svoji flashku, ale myslím, že na univerzitní síti není TC nainstalován a já samozřejmě nemám admin. práva, takže TC nespustím... Ale jako program se mi to hrozně líbí :)

jj je to hrozne sikovny -s temi pravy je to bohuzel tak -driver sice muze byt na flashce,ale system ho tak jako tak musi povolit.
tusim ze FreOTFE je trosku drzejsi a umi to tam systemu vecpat :))(je to neco jako truecrypt s vlastnim kontejnerem/umi pripojit tusim i linux partisnu)