Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Připojední důchodců k netu?

Ahoj,

mým prarodičům, osmdesátníkům, daruji k vánocům počítač. Jen nevím, jaké připojení k internetu jim pořídit. Prioritou je cena, fup i rychlost je podružná. Sice jsou relativně prachatý, ale "jó já pamatuju rohlík za půl halíře, dnes je všechno drahý, zlatý komunisti...". K dispozici je telefonní linka a signál všech operátorů. Wifi poskytovatel nepřipadá v úvahu.

Asi nejlepší by bylo adsl od španělskejch teleprdů za 399 bez dph. Měl by někdo lepší nápad prosím?

Díky.

Snad jako každý jsem začínal na dial-up, ale to byl děs a běs. ]:)Dokud jsem bydlel v Praze, používal jsem UPC (snad nejlepší, i když trochu drahé) a po přestěhování jsem zůstal kabelovce věrný - byť jiné. Je to docela rychlé - používám 4 Mbit - sice s omezením dat na 3 GB, ale i když jsem na netu denně skoro phurt, nepřelezu. Včetně té kabelovky (35 programů) mě to stojí necelých 700/měs.
Nemysli si, že rychlost nehraje roli - používám to i jako telefon (SKYPE OUT) a tam je to docela důležité. Pevnou jsem dávno zrušil, nedám těm zlodějům ani fenik - takhle volám za cca 0,60 Kč/min! Jen aby se prarodiče kamarádili s klávesnicí! Já i moje žena jsme šli do důchodu jako úředníci, mně to problémy nedělá, žena se PC štítí. Absolvovala několik PC kurzů ještě v zaměstnání, teď si to šla obnovit, ale stejně považuje PC za ztrátu času (pro sebe). Není finančně nejvýhodnější ten U-fon? Praneteř ho má, ale stěžuje si na dost časté výpadky.