Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: výběr pračky

Zdar fšeckém,

páč se budu snad ještě letos stěhovat, tak budu velmi rychle postaven před problém koupě nové - vlastní - pračky. Vzhledem k tomu, že na výběr je hromada druhů, tak nevím, co sám mám chtít. Osobně bych rád koupil Siemens, nebo Bosch, ale jako protiklad k nim jsem slyšel, že i když se málo kazí, tak je u nich velmi drahej servis.
Mám dva základní požadavky:
- hloubka do 45cm, to není problém
- přední plnění

Jde mi hlavně o výběr značky, konkrétní typ asi vyberu, až to bude nutný (po netu).

Prosím, roviňte diskuzi :-)
Díky

edit//
cena počítám tak okolo 10 - 12 tisíc

loading...

já jsem, co se praček týká, fanoušek AEG. Ta, která nám slouží, už přeprala dvě nemluvňata a zatím na ní není vidět jakýkoliv projev stárnutí.

Ségra má Božku (právě takovou jakou chceš - "tenkou") a ta taky není špatná.

Jinak obecně: Dojče práčka, tóprá práčka.

Taky jsme měli Romo s odstředivkou. A vydržela určitě těch 20 let.
Ale ze současnosti: Když jsem letos v jedné nejmenované, leč drahé zahradnické prodejně s Kolem štěstí, reklamoval po druhé zadřenou benzinovou sekačku, tak mi kamarád technik řekl, že dneska se nic nedělá na dlouhou dobu, jen aby to přežilo záruku. Holt nějaký kus je blbě "načasovaný". Nové výrobky je třeba také někomu prodat a komu by se to prodávalo, kdyby sekačky vydržely 20 let. Pochybuji, že ostatní výrobci se chovají jinak.

Tak takovou bych fakt nechtěl. Jednu takovou jsem opravoval, když moje žena ještě kdysi bydlela v podnájmu, vyhazovalo to jističe - byl tam zkrat na kostru u vypínače.
A doma jsme měli kdysi podobnou, ale bez ždímačky, jen vířivku. A ta poslední Romo už byla automatka s bubnem, jen spotřebu měla jak kráva, když oblíže sůl - 79 litrů vody.

Dobrý den. Malinko se v pračkách vyznám a souhlasím, že AEG je dobrá. Dále bych doporučil Zanussi a Electrolux. V této cenové relaci bych navrhoval: Zanussi ZWS 1040, ZWS 1030 (elektronické ovládaní), dále pak Zanussi ZWS 820 (klasické ovl.) Vaše podmínky by ještě snad splňovala Electrolux EWS10410W. Kdyby jste měl nějaký dotaz doplňující, pokusím se zodpovědět.

Já slyšel samé dobré zvěsti o Miele. Osobní zkušenost nemám.
Osobní zkušenost mám s Gorenje. Vše OK, akorát po třech letech začala hučet ložiska. Dala se vyměnit svépomocí a opět zase šlape jako hodinky.

Špínu lidi docela hází na Indesit.

A co Fagor? Fagor jsem si koupil před týdnem:-), vestavnou (protože v těch vestavných není takový výběr a obzvlášť v cenách únosných pro běžného smrtelníka). Ovšem nenašel jsem žádné vysloveně pozitivní nebo negativní zkušenosti. Že by šedivý průměr?

Dlouhé roky jsem ve všemožných spotřebičích věrný značce Gorenje a nikdy jsem se nespálil. Současnou pračku máme 12 let, jediná závada byla, že potřebovala (bezprostředně po nákupu) seštelovat tečení vody do zásobníků na prášky a aviváž.

Minulá (taky automatka Gorenje, z roku 1973) fungovala přes 20 let!

Doporučoval bych se zaměřit i na méně vyhledávané atributy: nerezový buben, nerezová vana (žádný plast!), zinkovaná skříň. Právě ta předposlední automatka dojela na to, že její skříň prostě (odspodu) sežrala rez; máme ve sklepě prádelku a tam jsou trošku horší mikroklimatické podmínky než v kuchyni či koupelce.

Na plastovou vanu dávají (dávali?) záruku 10 let (alespoň v době, kdy jsem současnou pračku kupoval a srovnával). Nerezová vydrží navěky.

Myslím si, že na rozdíl od nerezu se plast spíše unaví, teplotní výkyvy 15-90°C mu také nepřidají a časem (jako všechny plasty) zkřenčí (nevím, jak to napsat srozumitelněji, je to takový lokální výraz pro ztrouchnivění nedřevěných materiálů).

Možná žiju v bludu, doposud mi to ale v tomto případě vychází a švagrův příklad s Philco a prasklou vanou za 3 roky od nákupu mě v něm utvrzuje.

Jenom přihodím co jsem slyšel od opraváře praček: poslední pračky který něco vydržely se dělaly v době kdy nejlevnější Božka s předním plněním nestála 10 ale 20 tisíc. VŠECHNY dnešní pračky jsou PRÝ na 5 let a dost, dójče nebo italiáno, takže pokud měl pravdu, můžeš klidně udělat ententýky a vybereš dobře.