Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: výběr pračky

Zdar fšeckém,

páč se budu snad ještě letos stěhovat, tak budu velmi rychle postaven před problém koupě nové - vlastní - pračky. Vzhledem k tomu, že na výběr je hromada druhů, tak nevím, co sám mám chtít. Osobně bych rád koupil Siemens, nebo Bosch, ale jako protiklad k nim jsem slyšel, že i když se málo kazí, tak je u nich velmi drahej servis.
Mám dva základní požadavky:
- hloubka do 45cm, to není problém
- přední plnění

Jde mi hlavně o výběr značky, konkrétní typ asi vyberu, až to bude nutný (po netu).

Prosím, roviňte diskuzi :-)
Díky

edit//
cena počítám tak okolo 10 - 12 tisíc

Dlouhé roky jsem ve všemožných spotřebičích věrný značce Gorenje a nikdy jsem se nespálil. Současnou pračku máme 12 let, jediná závada byla, že potřebovala (bezprostředně po nákupu) seštelovat tečení vody do zásobníků na prášky a aviváž.

Minulá (taky automatka Gorenje, z roku 1973) fungovala přes 20 let!

Doporučoval bych se zaměřit i na méně vyhledávané atributy: nerezový buben, nerezová vana (žádný plast!), zinkovaná skříň. Právě ta předposlední automatka dojela na to, že její skříň prostě (odspodu) sežrala rez; máme ve sklepě prádelku a tam jsou trošku horší mikroklimatické podmínky než v kuchyni či koupelce.

Na plastovou vanu dávají (dávali?) záruku 10 let (alespoň v době, kdy jsem současnou pračku kupoval a srovnával). Nerezová vydrží navěky.

Myslím si, že na rozdíl od nerezu se plast spíše unaví, teplotní výkyvy 15-90°C mu také nepřidají a časem (jako všechny plasty) zkřenčí (nevím, jak to napsat srozumitelněji, je to takový lokální výraz pro ztrouchnivění nedřevěných materiálů).

Možná žiju v bludu, doposud mi to ale v tomto případě vychází a švagrův příklad s Philco a prasklou vanou za 3 roky od nákupu mě v něm utvrzuje.

Jenom přihodím co jsem slyšel od opraváře praček: poslední pračky který něco vydržely se dělaly v době kdy nejlevnější Božka s předním plněním nestála 10 ale 20 tisíc. VŠECHNY dnešní pračky jsou PRÝ na 5 let a dost, dójče nebo italiáno, takže pokud měl pravdu, můžeš klidně udělat ententýky a vybereš dobře.