Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prepojenie sieti na zdielanie cez router+a samostatne wifi

Moja konfiguracia je nasledovna
Router Vigor2700/bez wifi/ - ma 4 vstupy na LAN PC s adresou 192.168.2.x
Wifi Access POINT/router/ so 4x vstupmi pre lan s adresou 192.168.9.x/Wan strana ma adresu 192.168.2.2 - pre notebooky
Wifi je na wan strane prepojene do jedneho zo vstupov vigoru.

Cez wifi sa dostanem notebookom na internet
192.168.9.x/notebook/->192.168.9.1/AP/->192.168.2 .2/AP-WAN/->vigor->internet

Stolny PC ide jednoducho cez 192.168.2.x/vigor/->internet

Cize internety funguju tak ako treba ale..
Ak nieco nastavim na zdielanie v stolnom PC notebookom sa tam bez problemov dostanem ale...naopak to nejde - cize neviem z PC pristupovat na Notebook - Cize moja otazka je, da sa nejako vyriesit sw routrovanim v PC aby som sa dostal aj na notebook z PC?
Skusal som vselico so statickym route add, ale zial asi blbo...alebo?
Dakujem.

No mělo by to jít pokud IP adresu svého notebooku dáš do DMZ.
Tuto:
192.168.9.x/notebook/->192.168.9.1/AP/->192.168.2 .2/AP-WAN/->vigor->internet

Pak možnost jít s notebooku 192.168.9.x na počítač 192.168.2.x zůstane zachována.
A přibyde nová možnost se dostat s počítače 192.168.2.x na notebook 192.168.9.x, který ale bude vidět samozřejmě pod jinou IP adresou: 192.168.2.2! Což je adresa WAN D-Linku, který to bude automaticky přeposílat na IP uvedenou v DMZ.

Teda, pokud jsem to správně pochopil. :-)