Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahadny zvuk ze skrine..?

Dobry den..
jedna se o nepravidelny zvuk, slysim ho par krat za den, tipoval
bych jednou za dve hodiny.

Je to takove cvaknuti pripomina mi to jak bych vzal dve male prazdne muslicky a lehce s nema o sebe cinknul, nebo nehtem cvrnknul o vejir vetracku na GK.

je to na desce Gigabyte GA-VT600 1394, dale tam je GF 7600GS a dva disky..

je to docela hlasite...

dekuji

Zkontroluj si taky třeba, jestli nemáš nastavený časovaný vypínání disků...
Klikni na ploše do volnýho místa pravou krysou, dej "Vlastnosti", klikni "Spořiče", dole klik na "Napájení" a tam pak uvidíš to vypínání disků... Ale to asi není tvůj případ, píšeš nepravidelně... Tak nevim, může "sténat" kejsa pod vlivem tepla, můžou jít do riti ložiska na některým z disků nebo větrácích, je to dost diskutabilní otázka...Zkus jeden hdd vyndat a sledovat a pak vyndat druhej a ten první vyndat a když to tím nebude, tak rozebrat kompa a znova ho složit bych zkusil a dal bych si záležet a pokud to ani pak nenajdeš, tak to radši někomu prodej a poskládej si něco "normálního"... :-p

Napadlo mě totéž, co Theseuse. Přestože mám vypnutý úsporný režim pro HDD,
tak asi jednou za 3 měsíce mi někde "kliknou" hlavičky, ale nic se neděje.
Všechny 3 HDD semtam zkontroluju disketou od WD a nic.