Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po zapnutí PC mi nenajde disk

Když zapnu PC /přehozeny všechny komponenty z jedné skříně do druhé/, jsou nalezeny disky jen jako SLAVE a chybí mi MASTER...možná proto mi píše Chyba čtení disku...Jak to mám správně nastavit?

Tak já taky se svou troškou do mlýna. Nastavit jumpery na discích jak píše mif. Master disc by měl být na konci kšandy.
Ale nejdřív zkontroluj přibližně prostřední piny na discích - obyčejně bývají zamáčknuté, jak se tam někdo snažil narvat datový kabel obráceně. Stačí malými kleštičkami pin opět povytáhnout - žádná těžká operace, chce to jen trochu citu. :-)
Nepsal bych to, kdybych to už několikrát neviděl. ;-)

Právě že nenarve, nebo aspoň ne úplně. :-) Nakonec mu docvakne a kšandu otočí, ale pin už je na půl cesty dovnitř. Zvenčí se to tváří jako ok, akorát to nenajde ten disk. Díky tomu jsem mezi místními poučenými laiky hardwareový guru, protože jsem schopný občas opravit i "mrtvý" disk. :-D

OT: Nedávno jsem se tady ptal, jak zjistit, jestli je mrtvá deska, nebo i procesor. Když jsem ten počítač přebíral, tak jsem žasnul, proč v něm jsou tři mechaniky (1xCD, 2x DVD vypal.). Bylo mi sděleno, že ta jedna vypalovačka nečte(?), nebo tak nějak. Vůbec si nepamatuji, která je ok a která ne, ale když jsem sundal kabely, tak u jedné klasicky pin uvnitř. Sice jsem to ještě nezkoušel, ale na 99% budou všechny mechaniky ok. ;-)
Samozřejmě, že s kabeláží nikdy nikdo nehýbal, to samo. :-D

Jj. To pise zivot. Nikdo s nicim nehybal, nikdo "to druhe palidlo" do pajslu nestrkal. Myslel jsem, ze nejvetsi mysterium obnasi teurgicka magie, ale mylil jsem se - lidska blbost (ruku v ruce se zatloukanim chyb) je nepochopitelna a neuchopitelna.