Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řadič videa VGA - SIS 315 integrated

Zdravím všechny. Mám takový malý problém. Po formátu HDD a následné instalaci Win XP mi vše běží dobře, jen řadič videa VGA píše že zařízení nepracuje správně. Přesněji že ovladače tohoto zařízení nejsou nainstalovány (Kód 28). Grafika je tam SiS 315 integrated. Snažil jsem se k ní stáhnout ovladače a ani s nima to nebeží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Za každou radu budu vděčný, potřebuju totiž ještě rozchodit TV kartu a ona nechce běžet kvůli tomu. Předem díky.

len tak na okraj, to na co si dal linku su (pouzijem tvoje vyrazy) "infy pre chipset SIS", cim si si vyvratil teoriu ze "chipsety sis nikdy zadne infy nevyzadovali" ;-)
P.S. resp. neviem ci konkretne to na co si dal ty linku ale existuju AGP (GART) ovladace, SATA / IDE conreoller ovladace, atd, aj od SIS. Kazdy chipset obsahuje zariadenia ktore potrebuju ovladace. (niektore veci maju WinXP v sebe uz pri instalacii takze nemusi byt vzdy nutne ich instalovat ale neplati to vseobecne nemozes pisat vseobecne "chipsety take a take nikdy nic nepotrebovali")

no, na Asusu je to prezentovaný jako "SiS 650/651 Display Driver for Windows 2000/XP Version 2.13", a je to pod položkou VGA, takže jakýpak infy. Ty infy jsem myslel něco takovýho jako "Intel Inf Update" případně "VIA 4in1 servicepack". SIS nic takovýho nemá.

ovladac = inf
Kazdy ovladac obsahuje subor .inf. Je uplne jedno ci si to nazves "AGP driver" alebo "inf update" Aj SiS ma ovladace. Vid P.S. v predch. prispevku, prip. www.sis.com

To na co je tam linka je nazvane "VGA drivers", ale verim ze obsahuje aj ovladace chipsetu (AGP bridgu apod). To v akej kategorii to ma Asus stranka je uplne nepodstatne, minule tam boli ovladace chipsetu v sekcii Utilities, maju tam bordel.

Ak by ti nefungovali tie VGA ovladace z Asus stranok (linka vyssie), tak mozes skusit aj tu:
download
tam tusim zaskrtnes najprv I Agree, a potom si vyberes step-by-step, Windows XP, GPU graphic drivers alebo IGP graphic drivers a dole podla toho co konkretne tam mas.
P.S. neviem odkial si nabral ze mas Sis315, to co je vypisane v spravcovi zariadeni vo Win nemusi byt spravne, pokial nemas nainstaleny spravny ovladac. Skusit ale mozes aj ten 315, mas ho na tych SiS strankach...

P.S. prip. ak ti ziaden VGA driver nebude fungovat mozes skusit nainstalit aj AGP (GART) driver, tiez ho mas na tej stranke SiS.

Na stranke vyrobcu tvojej zakl.dosky.
A ovladace agp gart idu stiahnut aj z tej sis stranky. Teraz som to skusil. Musis najprv suhlasit a potom si vybrat lokalitu (napr. czech republic). Keby si vedel citat, tak ti to tam vypise.
Ale najprv sa uistit ze ten AGP gart je na tvoj chipset (zoznam chipsetov je tam na tej stranke z ktorej sa stahuje), novsie chipsety nemaju AGP.