Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s notebookem

Zdar
Měl jsem notebook zapnutý přes noc a stahoval jsem jednu hru, ale ráno se probudím a wifi mi píše, že nejsem připojen k internetu, nejde se mi připojit, tak jsem to restartoval a ukázalo se mi KNLDR nenalezena a pod tim ctrl+alt+delete pc restartujete.
A tak se to opakuje. Nevíte co mám dělat???

Heslo administrátora potřebuješ v případě nabootování do Konzole pro zotavení. Jestli ho neznáš, jseš tam, kde byl Baťa s dřeválama. I bez znalosti hesla můžeš použít live distribuci založenou na WinXP (viz poradna či Google).

Pavel

Není to NTLRD, ale NTLDR (NT Loader, zavaděč operačního systému). Budeš muset nabootovat Konzoli pro zotavení nebo live verzi WinXP a soubor NTLDR zkopírovat na systémovej disk.

Stačí použít hledání.

Pavel

Stačí ti jeden otazník, nemyslíš?

To záleží na tom, z čeho nabootuješ. V Konzole pro zotavení se tam dostaneš hned po přihlášení. V live verzi WinXP přes souborovej manažer.

Už mě to unavuje, snad ti poradí někdo jinej.

Pavel

do konzole zotavení se nedostaneš [enter]=instalovat xp, ale [r]=repair console.

vyber tvůj disk ven, zajdi za někým mírně pokročilejším kdo má taky xp sp2, přidej disk do jeho pc jako druhý=nebootovací, nechte si zobrazit skryté soubory třeba v total commanderu, zkopírujte na tvůj disk soubor c:\ntldr, půjč si od něj nějaký partition manager nebo disketu s fdiskem.
vrať disk do svojeho krámu, nabootuj z diskety/cd s fdiskem/partition managerem, podívej se který oddíl je označený jako active=bootovací - má to být ten první na tvojem disku.
už víš jak se dostaneš do repair console: nabootuj z instalačného cd xp, místo instalace zvol [r], přihlásíš se k první instalaci na disku, zadáš admin heslo (by mě zajímalo co tam píšou xp home), spustíš raději oba příkazy:
fixmbr
fixboot
vyhodíš cd ven, restart. pokud jsi minule nenechal instalaci "v modré obrazovce" dojít dále, pravděpodobně bude všechno fungovat.