Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tvorba webu

Dobrý den,jsem začátečník ve tvorbě webových stránek.Mám problém co se týče zobrazení mého webu na netu.Na počítači ve kterém stránky tvořím a náhrávám přes FTP klienta stránky jedou, ale na jiném pc se objeví pouze bílá stránka s nápisem http:// a rámeček s nezobrazeným obrázkem. Asi je chyba někde v nastavení pro publikaci webu ,ale nemůžu to najít, kdyby někdo věděl jak z toho ven budu ráda děkuji

Hlavně tam dělá neplechu ta blbě napsaná cesta.
Udělej si na disku složku muj_web. V nísi vytvoř další složky, které si nějak inteligentně pojmenuj, třeba image, data a tak. Do těchto složek si ukládej obrázky a vůbec všechno, co chceš na stránkách použít. Prostě to srovnáš do krabic.
Přímo ve složce muj_web budou jenom soubory *html, např. index.html, 2stranka.html a tak. Názvy už jsou na tobě. V názvech nepoužívej mezery a interpunkci.
Všechny cesty musí být napsány relativně k umístění stránky, ze které odkazují.
Představ si, že jsi zavřená v krabici muj_web a vedle tebe je index.html. Jste na stejné úrovni. A potřebuješ z krabice (složky) image/foto/silvestr obrazek pulnoc.jpg
Cesta na strance index.html pak bude vypadat:
"image/foto/silvestr/pulnoc.jpg" (možná před image musí být také lomítko, to už teď taky nevím...)

Až to bude chodit s relativními cestami, tak čapneš obsah složky muj_web (obsah, ne celou složku) a přes ftp ji nahraješ na místo na serveru, které máš k tomu určené...
Uf.

Nějaký file:///Dokumentyblabla na serveru prostě chodit nemůže, protože to tam není.

co ja si pamatuju tak aby front page spravne psal adresy (tady ti pise absolutni cesty k obrazkum na tvem pc)musis dat novy a nevybrat html ale novy webovy server a ulozit - pak si ta mrcha da pokoj a zacne cesty psat normalne relativne

proto to front page dela.
at vytvori novy/webovy server a cesty fp bude ukladat normalne-takhle je uklada absolutne-ma to svoji logiku,bohuzel microsofti.
tato jsem zazil na starsi verzi fp-nevim jaky ma uzivatelka.

fajn ten jsem mel tusim taky -- dej tlacitko novy a tam je rozklikavatko - druha polozka je webovy server(nebo sada web.dokumentu) a vytvor treba prazdny server - to uloz ---- uklada se slozka

pak tam zkopiruj/pretahni svuj index.html,dej vlozit obrazky-vsimni si ze se te bude ptat jestli je ma exportovat "ano".proste po tom bude vse ukladat a udrzovat(odkazy) ve slozce(serveru)at s nima hejbes jak chces,vzdy do html prepise spravnou relativni cestu - pak uz vytvarej jak jsi zvykla

fp-2000-web.html

tady jsem nasel helpku - bohuzel pro fp2000 ale princip je stejny - zadna nova stranka ale novy server - tady se to oznacuje jako novy web.

Hlavní věc, na kterou si musí dávat pozor ten, kdo nepracuje ve webu, jsou ale adresy odkazů. FrontPage, jak se nemůže opřít o strukturu webu, tak všude zadává absolutní odkazy, většinou ve schématu file:///. Nemusím asi rozvádět fakt, že to potom na serveru nefunguje. Tento problém se kromě odkazů týká všeho, kde se zadává URL, to znamená i načítání obrázků a CSS souborů. Takže před uložením je nutno všechno pečlivě projít a opravit adresy na relativní. Toto je hlavní důvod, proč se ve FP bez webu nedá prakticky pracovat.

ne
---
vytvor si novy web server (uloz nekam na disk)
otevri si ulozeny webovy server
dej novy/stranka - nacist existujici stranku
otevri stranku v otevrenem serveru v otevrenem front page
klikni na obrazek na strance
vlastnosti
najdi otevrit a znaviguj ho na obrazek
ok
zepta se te jestli importovat/priradit k serveru
ano
---
vysledek je ta spravne napsana cesta
uloz server
---
pisu po pameti s FP jsem nedelal cca 4 roky tak se nezlob za nepresnosti

prinejhorsim zacni s prazdnou strankou a jen si to vyzkousej,at vis jak to funguje.
pac te ceka daleko vetsi rachota a to na
tomaspol_1.htm se ti odkazy na tlacitkach oteviraji v novem popup okne-mas to do ramcu-ramce pojmenovat bez diakritiky-vytvorit odkaz a jako cil zadan nazev ramce - vedle budes mit obrazek staci kliknout kde se to ma otevrit-ale stim uz se dneska netrap ;-)

videou si prevadim v avidemux :-p
----
Jirino,idealni by fakt bylo-vytvorit znovu novy server v nem novou stranku a pridat jeden obrazek - to vsechno ulozit.rovnou uvidis ze to funguje a budes z toho mit radost.
---
pokud se nechces vzdat sveho stareho html-tak ho otevri v prohlizeci dej vybrat vse/kopuirovat a ve svem novem serveru v nove strance dej vlozit a znova prkontrolovat obrazky,ktery nepujdou nahradit pres menu obrazek/vlastnosti za novy,eventuelne obrazek odstranit a znova pridat pres menu obrazek

souhlasim s Z. ta Java (styl menu) neni dobra. Clovek by asi mohl vytknout par veci, ktere by se meli delat jinak - ale čert to vem, kazde dilo je dobré ;-). Ovšem to menu už by mohl být problem prouživatele a to konkretne tak ze jim nepujde (Z: určitě máš všechny .Net Frameworky a jine REs, ale na javičku,kašleš ,co? :.( )