Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terminal pro Windows

Chtěl bych se zeptat jestli taky existuje pro windows podobný grafický terminál jako třeba pro Linux.
Abych nemusel pořád hledět na dnes nezajímavou černobílou obrazovku příkazového řádku cmd.exe pro windows.

co jsem viděl, terminálové okno v linuxu může mít jako podklad obrázek. přijde mi to zhruba stejně "užitečné" jako skinovatelný vzhled libovolných aplikací.
ale protože černá na pozadí je hnusná, cmd okno si obarvuju takto:

REGEDIT4

; Nastaveni Cmd okna
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Command Processor]
"AutoRun"="color 70"
"CompletionChar"=dword:00000009

CompletionChar=09 - doplnuje nazvy souboru/adresaru tabelatorem
AutoRun - zde nastavi pozadi 7 sv.sede, pismo 0 cerne. Jine: 1 tm.modra, 8 seda ...

edit: příkazem autorun se může hodit spouštět něco jiného, k obarvení pozadí a popředí cmd okna pak poslouží poslední dvě cifry:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Command Processor]
"DefaultColor"=dword:00000070

omg, skusil by som to takto: dat si na stenu obrazok holej zeny na plazi, a pri praci(pri rozmyslani alebo pisani) sa pozerat na tu stenu :))

Vazne: neexistuje nic lepsie ako cierne pozadie :-*
tie dnesne biele/farebne hrozy na to si zvykam asi 10rokov a dodnes som si nezvykol. Jas a kontrast monitora mam asi tak na 5% az 10% aby som to prezil...

Naprosto vám rozumím.
Také by se mi líbilo, kdybych si mohl okno roztáhnout uchopením myši, barvu pozadí či písma zvolit v menu a používat copy/paste se stejným komfortem jako v jiných wokeních aplikacích.
Jestli někdo něco takové zná, tak napište.

Zdar, já jsem si oblíbil tuhle nadstavbu pro cmd.exe.

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_ id=43764

Má taby, text označuješ myší, copy a paste lze jen pravým tlačítkem z kontext menu (edit: jsou na to i tlačítka na liště), měníš font, velikost, barvu písma i podkladu, můžeš si dát obrázek jako podklad. Jdou pojmenovat taby, při otvírání nového tabu můžeš zvolit buď consoli s obrázkem nebo klasický černý cmd. Můžeš si zvolit pevný startovní adresář. Je toho dost, co se dá přizpůsobit, ale musíš stáhnout verzi 2 beta, protože verze 1.5 nemá taby. Nemusí se instalovat, je portable.
Popis
www.portablefreeware.com

obrázek 629kB
http://img228.imageshack.us/img228/293/scrnconsolej x5.png

Pak je taky tohle, ale to je jen na tu slečnu na podklad + volba barvy a velikosti fontů a pozadí.
eConsole1.0i.zip

obrázek 267kB
http://img223.imageshack.us/img223/1492/scrneconsol eob8.png