Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba zesíku naprázdno

Řeším otázku jakou může mít zesilovač v 200 W PC bedničkách spotřebu pokud hrají potichu nebo jedou naprázdno.
Platí že čím výkonnější tím i větši spotřeba v klidu?
Např. věž 200W RMS takto žere 35 W.
Představa že tak žerou i bedny u PC není moc příjemná.
Platí že čím vyšší výkon tím vyšší spotřeba naprázdno?

Zvrhlo se to tady v bitky názorů. Původně šlo jen o spotřebu energie, i když to s tím souvisí. Nejlepší bude si zapůjčit elektroměřící přístroj, který ukazuje spotřebu, pokud při vyšší hlasitosti naměří 150 W a více příkonu, tak to bude hovořit něco i o hudebním výkonu.
Ostatně je skoro jedno jaký to má výkon, vyšší výkon neznamená hlasitější nebo lepší. Důležité je, že zvuk je dostatečně jakostní, samozřejmě že se sloupovkama to srovnávat nejde, ale v rámci možností, to byla asi tak nejlepší volba pro alespoň trošku kvalitní ozvučení PC.
Výkon je dostatečný na to, aby se daly pustit i velmi nahlas bez větších známek zkreslení.
Děkuji MM za rady.

Akoze v tomto ma Ledni brtnik pravdu ze podla spotreby energie zosilovaca sa fakt nemera jeho vystupny (hudobny) vykon. Totiz bezny dnesny zosilovac moze mat pri vybudeni aj tolko strat kolko posiela vykonu na vystup, takze veza s "power consumption 230W" je predpokladam stavana urcite na mensi vystupny vykon ako na polovicu z 230W, t.j. 115W, nie je to 200W veza. Ale samozrejme nie je to ani nejaky smejd 2x10W.
Uz aj skutocnych napr. keby to malo 50W ti urobi taky ramus ze az. Ja som kedysi mal doma zbastleny 2 x 5W (skutocnych RMS) zosilovac + repro, a to vedelo urobit hodne velky ramus v miestnosti ca 4m x 4m. Takze nie je dolezite natahovat sa tu o max. vykony. Aj keby to malo len 50W tak by si pri tom v beznej miestnosti ohluchol :-)
Skor by mi islo o kvalitu / skreslenie atd...

Ako uz som pisal (a nielen ja), na odber pri malom vybudeni alebo v klude sa vykasli, nie je to nic tragicke. Ak ten zosik vobec nepouzivas napr. celu noc alebo ak je PC vypnuty tak ho vypni (ak to ma nejake tlcitko power), ale inac to neries.

Ještě dotaz:
Jaká může být spotřeba napájecího trafa v klidu?
Vypínač síťový to sice vzadu má, ale uživatelský vypínač vypne jen zesilovač, ale trafo zůstane v chodu.
Jelikož se jedná o trafo větších rozměrů a většího výkonu i hmotnosti, tak by mě zajímalo, jaká může být spotřeba primáru bez zátěže.