Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem procesor

Dobrý den.
Vyměnil jsem procesor Celeron za Pentium 4,2.8GHz.Změnil jsem frekvenci FSB na 200(200*14=2800)
Při restartu modrá smrt.(XPpro SP 2).Druhý systém XPpro naběhne,ale programy padají.Takže zatím jedu na FSB 133.Procesor má funkci hyperthreading,win ji detekovaly.Deska je ECS M952 s podporou
HT a rychlost sběrnice 800.Nevím co s tím mám dělat.
Děkuji.

Je mozne ze mas slaby zdroj.

Pozri si na strankach vyrobcu tej dosky ci ten CPU podporuje. Mal by si presnejsie napisat co to je za CPU presne (prescott alebo co, ake to ma presne typove cislo?) a aku presne mas verziu dosky (1.5, 3.0 apod) ptz. u tejto dosky to moze byt dost velky rozdiel.

Na strankach vyrobcu (PC Chips) si navolis aky presne mas CPU a vyhodi ti na ktorych doskach to ide
http://www.pcchips.com.tw/PCCWebSite/Support/CPU_Su pport.aspx?CategoryID=1&MenuID=69&LanID=0
Tiez si treba pozriet (vypisy pri starte) aky tam mas BIOS a ci nie je novsi (na strankach vyrobcu dosky).

Tiez moze byt uz ta doska stara (nafuknute/nahouby kondenzatory a nestiha dodavat prud ktory zere tento CPU, P4 prescotty boli najvacsi zraci).

To si vytiahol odkial tu informaciu o doske. Verziu dosky si pozri na doske (na nalepke na slote apod). Na strankach PC Chips su verzie 1.3b, 1.5 a 3.0. Nepouzivaj na to ziadne programy.

Verziu BIOSu si musis pozriet na uvodnych vypisoch po zapnuti PC (zastavit sa to da klavesou Pause, ak tam mas nejaku graficku blbost tak stlac najprv Esc nech sa to prepne na text).
PC Chips na tejto doske oznacuje verziu BIOSu napr. takto:
040906S
- ta je posledna. http://www.pcchips.com.tw/PCCWebSite/Products/Produ ctsDetail.aspx?detailid=260&DetailName=Bios&MenuID = 1&LanID=0

P.S. alebo tu dosku rovno vyhod, dosky pcchips su asi to najhorsie co kedy existovalo.

Někdy Windows změnu CPU nerozdýchají, stejně tak Hyperthreading (HT). Zkusil bych v BIOSu zakázat HT, nejlépe asi reinstal Windows. Jinak ta Vaše deska je opravdu smrtící kombinace (ECS + VIA pro Intel CPU) - příště si pro procesor Intel kupte desku s čipsetem Intel.