

Jak zcela VYPNOUT akceleraci myši ve win XP/2003? - touchwoodova chuťovka
Ahoj všem,
po delší době se vracím jako tazatel s problémem, který se mi nepodařilo uspokojivě vyřešit. Z jistých (docela komplikovaných) důvodů potřebuju, aby se Windows XP/2003 "vzdaly" akcelerování ukazatele myši. To, co ve Win2000 jde nastavit, v novějších verzích není.
Zkoušel jsem i "hráčské" nastavení v registrech, ale to situaci jen zlepší, nevyřeší ji. Rovněž jsem zkusil MouseWare od logitechu, který to kdysi uměl (možná to ale byla funkce Win2000 a nikoliv funkce MW), bohužel v aktuální a dostupné verzi jsem to tam nenašel.
Máte/znáte někdo řešení? Googlil jsem, ale už jsem fakt unavený z fórových výstřiků různých gamesníků nad jejich supr-dupr laserovými myšmi.
Jménem TV relace "Touchwood pátrá, radí, vyšetřuje" všem zúčastněným předem děkuji.
chapu tou akceleraci rychlost pohybu mysi?
(...já taky netuším, o co vlastně jde...
)
no jestli je to ta rychlost a nejsu grafik tak davam na maximum-bo jezdit po stole jako blazen ... NIKDY
znamena to ze pri jemnych (pomalych) pohyboch mysi sa kurzor hybe "jemne" a ak pohnes mysou rychlejsie tak sa kurzor pohne este rychlejsie (napr. 2x rychlejsie) a teda o vacsiu vzdialenost.
Napr.
pohnes s mysou pomaly o 1cm - kurzor sa pohne napr. o 10pixelov
pohnes mysou rychlo (ale tiez len o 1cm) - kurzor sa pohne napr. o 20 alebo 40pixelov (bez akceleracie by sa pohol len o 10pixelov)
Subjektivne je to s akceleraciou samozrejme lepsie (PC ti "pomaha" aby si nemusel behat mysou po celom stole), ale dobre je to len do chvile ak to z nejakych dovodov je treba vypnut :)
Toho jsem si nikdy nevšiml, asi neakceleruji (nebo jo?). Mám obyčejnou myš na drátě, se standardním nastavením a ať hýbu jak hýhu, jezdí to furt stejně.
Kráťo, to se ti opravdu jen zdá
. Pokud máš standardní XP a v nich standardní XPčkový ovladač myši, tak se ti myš akceleruje. Nejsou to sice nějaké extrémní hodnoty, ale "je to tam"
Opravdu!
Teď jsem to zkoušel, jel jsem pomalinku kurzorem přeš celou obrazovku. Pak dtto rychle a myší jsem najel jen asi 60% předchozí vzdálenosti.
Tak tohoto jsem si taky nikdy nevšiml...
Ano, teď jsem to zuosil "z rohu do rohu" a je to jak píše L-Core. Také jsem si toho nikdy nevšiml.
tož mně to taky v normálních případech nevadí, ale existuje jeden speciální a specifický případ, kdy ty počítače s tou akcelerací strašně iritují a nedá se to prakticky ovládat - IP KVM. Tam tu akceleraci zajišťuje lokální kurzor myši.