Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyzareny vykon wifi - porusoval bych zakon?

Zdravicko, po delsi dobe opet dotazek ;-)
Kdyz bych pres jednu wifi antenu vedl vice kanalu ( napriklad pomoci i4wifi.cz ), musi celkovy vyzareny vykon splnovat normu, nebo se ten vykon pocita na jeden kanal? Berme pasmo 5,4Ghz, kde se kanaly neprekryvaji.
Chtel bych si zacit hrat s bondingem na wifi kartach, abych to testnul pripadne zprovoznil, ale nechce se mi zase az tak moc prekracovat normu.

JR

kanály se sice mepřekrývají, ale musíš počítat s interferencemi na násobcích a dělencích 2 (a dalších mocnin 2^n). Jednou anténou bych si to vážně nelajsnul. Navíc by ti tam IMHO vznikaly i odrazy AP->kabel1->anténa->kabel2->AP (a obráceně)

edit: aha. tak druhou část ignorujte. teď jsem se koukl na odkaz.. :-D

:-) prave ten slucovac/rozdelovac signalu tam teoreticky vnasi utlum -3db ( tedy na polovinu ), takze bych vyzareny vykon na jednotku plochy prekrocit nemel..

Tak rusit tim urcite nebudu, protoze bych to rad po testovani nasadil na asi petikilometrovou trasu a na obou koncich by byly prisne smerove anteny, sousedy zavistive taky nemam, protoze obcas odeme neco chteji a to bych jim pak asi nevyhovel. A na ovoce jsme chodily do biskupske zahrady, ze ktere ale neni ani koutkem videt nas dum. :-D

Proč by Džejár kradl? ::) Stačilo si říct starýmu Džokovi a on mu hrušku určitě koupil. Nebo pro ni poslal do sámošky Reje. ]:)

----
Mně by zajímalo, jak je to s odpovědností BFU (vůči ČTÚ) za instalovanou wifi anténu (resp. její zisk v dB) na svém baráku. Instalaci kupříkladu provedl provider, jeho klient o problematice vyzařování nemá ani tušení, že něco takového existuje.

Hlavně by Džejára vůbec nebolela hlava z toho že něco krade.

Ve většině případů co znám zůstává zařízení po dobu trvání smlouvy formálně majetkem providera (který mu ho pak v lepším případě prodá za korunu, v horším případě si ho nechá zaplatit znovu::)), čili BFU je z obliga a nenese za něj odpovědnost.

Tak u me je to samozrejme jiny pripad. Nikdy bych si nenechal vypocetni techniku "v pronajmu" nebo "pod spravou nekoho jineho" ;-)

Na bod B) bych zas tak nespolehal.

Já myslím, že i když Džejár dělal loupežíka hrušek, hrozí naprášení jen velice málo.

Nesmí to akorát rušit televizi. To se ale bohužel při takovém sloučení může snadno stát - vzniká tam tisíce parazitních kmitočtů součty a rozdíly. Na to nutno dát velkého bacha, lidi když nevidí svůj oblíbený kýbl krve z Novy, bývají silně nerudní a dovedou si stěžovat i na lampárně.

Jestli to televizi nebude rušit, je celkem klídek. Já provozuju offic Wifi a tak jsem si na ČTU stěžoval na blbce, kteří aby se do vzduchu vešli, pustí do všesměrových antén spoustu páry, jen aby se na druhém konci ulice viděli. Nyní si všichni nasaďte klobouky. Kdo si myslí, že se něco stalo, někdo něco řešil, nechť smekne. Ano, vítězí ti, co nechali na hlavě*).

*) Pro mladší: Kdysi byla v televizi taková soutěž, kde lidi hlasovali sundaváním a nandaváním klobouků.

uzcesmerouvou antenu plnym legalnim vykonem bych namiril na to AP, on by sice svitil na konec ulice, ale zpatky bys ho hezky presvitil, takze by mu to stejne nefungovalo :-)