Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Princip snímání u myši

Chápu princip optické myši, její snímání atd.
Ale pořád jsem nepřišel na to, jak ten snímač dokáže poznat pohyb pokud jí pohybujeme po podložce, která má jednolitou barvu? Třeba tmavězelená jednolitá plocha, nebo kancelářský papír..
Hledal jsem po Internetu a vysvětlení nikde..

ta zdánlivě jednolitá plocha je jen pro tvoje oko, čili jen tvůj subjektivní pocit:

1. myšové to měří.
2. lepší optičtí či laseroví myšové mají vyšší rozlišení - tzn.:
2a) měří to hustěji: vyšší rozlišitelnost = menší čtverečkovost, dnes už lepší než rozlišitelnost oka
2b) spočítají si i čísla odstínů barev, netrpí dojmem že jde o stejnobarevnou plochu.

z toho vyplývá, že se mají čeho chytit, a jsou schopny zagistrovat změnu polohy i na jen zdánlivě stejné podložce.