Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojeni routeru k modemu od O2

Dobrý den,

poprvý mam co do cineni s DSL pripojenim k internetu. Vyuzivam sluzeb O2. Dodaný model od O2 je ZyXEL Prestige 66ORU-T3.

Mam dvě otazky :)

1. Připojení k internetu se zdařilo. Na konci Wizard Setupu v nasteveni modemu se dela test funkcnosti pripojeni, vysledky meho testu se ponekud lisi od beznych vysledků, kterych by se melo dosahnout podle manualu pripojeni od O2.

Uvedu výsldky:
LAN connections
Test your Ethernet Connection PASS

WAN connections
Test ADSL synchronization PASS
Test ADSL(ATM OAM) loopback test FAIL
Test PPP/PPPoE server connection PASS
Ping default gateway FAIL

V manualu je rovnez napsané, že v nekterych konfiguracich site Test ADSL(ATM OAM) loopback test muze ukazovat FAIL a ze at to nepovazujeme za chybu. Jenže stale mi jeste k tomu vypisuje FAIL u Ping Default gateway.

Nevíte proc, resp, jak se to ma opravit?

2. zkousel jsem k modemu pripojit router. V routeru zadam PPPoE pripojeni a vyplnim login a heslo.. Ale k internetu se nepripoji... muzete mi s tim pomoct?

Děkuji

Presne tento problém mám ja, presnejšie povedané jeden zákazník našej firmy, ale ak sa nedočkám odpovede tu, tak vytvorím nové vlákno. Modem Zyxel je nastavený dobre, Internet v počítači ide, ale ak zapojím router TP-Link VD , tak nenájde modem od T-Comu. Router je nastavený v časti WAN na dynamickú IP, ale nenačíta IP z DHCP modemu. Pri zadaní statickej IP, v rozsahu prideľovanom DHCP modemu, vypíše, že IP adresa v sieti neexistuje. Nepomáha ani reštart. Neverím, že T-Com modem Zyxel má vsebe filter MAC a rozozná router a teda ho blokne. Viete poradiť? Linknem aj nastavenia modemu a routra o chvíľu.

Wizard Setup - ISP Parameters for Internet Access
------------------------------------------------ --------------------------------
WAN Information:
Mode: Routing
Encapsulation: PPPoE
Multiplexing: LLC
VPI/VCI: nastavenie pre Slovensko tuším 1/38
Service Name :
User Name : neviem, ale je dobre
Password : ********
IP Address : Obtain an IP Address Automatically
Network Address Translation: SUA Only
Connection: Nailed-Up Connection

LAN Information:
IP Address: 192.168.1.1
IP Mask: 255.255.255.0
DHCP: ON
Client IP Pool Starting Address: 192.168.1.33
Size of Client IP Pool: 32

Hodnoty sú podľa skutočnosti, ale na ich napísanie som použil príspevok pisateľa otázky, pretože to teraz nemám po ruke.

Nastavenie routra TP-Link WR542G (v predchádzajúcom príspevku som ešte nemal typ routra, tak je tam nezmysel):

WAN:
- Dynamic IP
LAN:
- IP: 192.168.1.2
- maska: 255.255.255.0
- DHCP: 192.168.1.100 - 192.168.1.199

Len čo to bude možné skúsim Bridge u Zyxel modemu, hádam to pomôže. Presne to som aj chcel predtým nastaviť, lenže som nevedel, ako sa takej voľbe hovorí.