Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno miniDV , záznam na disk DVD

zdravím, prosím o radu.
půjčil jsem si miniDV kameru Panasonic a potreboval bych asi 15 minutový záznam vypálit na disk DVD !
Půjde to nějak, prosil bych o radu jak mám postupovat?
V PC mám NERO 6 ! Půjde to přes NERO 6?
Nemám žádné CD k této kameře!
Jde mi jen o to, že bych potřeboval ten záznam z miniDV kazety stáhnout do PC a pak na disk DVD a poté si ho kdykoliv pouštět na přehrávačích DVD
děkuji
gappa

Mělo by to jít i v Nero (pokud máš verzi, kde je NeroVision).

Jinak pokud máš XP, tak pro ně existuje MovieMaker od MS, který je zdarma, umí zachytávat video z DV kamery a i jej sestříhat, otitulkovat a nasadit efekty. viz: http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/update s/moviemaker2.mspx (máš-li SP2, tak jej máš už nainstalován)

Možná budeš jen potřebovat drivery ke kameře. Předpokládám, že firewire port v PC máš.

BTW, jak jsi to ukládal? Přiznám se, že Movie Maker jsem použil asi jen 2x, ale fungoval mi naprosto v pohodě (2 různé kamery, půjčený Panasonic a vlastní JVC; obojí připojeno přes FireWire)

"Grotesky" většinou vyrábějí domršené kodeky v PC, někdy použití USB (u levnějších kamer) jako vstupního rozhraní pro video.

když jsem si zkusil nahrát (přes VIDEO MAKER)vlastní video přes webkameru tak mi to hrálo OK, sice kvalita obrazu (spíše hrůza)ale nic se nesekalo nic nejelo zrychleně jelo to prostě jak má!!
ale jak jsem ,, stahoval,, s kamery do PC přes ,,VIDEO MAKER,, tak výsledek byl takový jak jsem již psal!! ( sekalo, jelo to zrychleně - prostě fuj!!! )
není to třeba nějak nastavit někde např. rychlost snímků za sekundu atd.??

problém je v té "klasice" - USB portu. Toto není standardní vstupně/výstupní port pro přenos audiovizuálních dat, a je silně závislý na programovém vybavení počítače (tj. jak moc je PC "zapraseno").

Připoj tu kameru tak jak to má být - na firewire, vsadím se, že problémy okamžitě zmizí.

P.S.: USB je totální srač*a vhodná tak maximálně na flashdisky. Na video totálně nevhodné. Srovnávat to s nějakou směšnou USB kamerkou rovněž postrádá smysl.

natočil jsem si na kameře cca 30 minutové video a v MovieMakeru jsem ten záznam zdigitalizoval. Výsledný soubor je v WMV a když jsem ten soubor pak vypálil na CD, tak mi to dvdpřehrávač nespustil,psalo mi to neznámý disk.
Chtěl bych si ten soubor WMV převést do např. AVi,MPEG apod. aby mi to přehrávač "vzal" můžete mě poradit na nějaký jednoduchý freesoft na tuto práci z videem
díky za rady

Z moviemakeru (aspoň v xp) můžou vylézt buď wmv soubory, nebo čistě DV-AVI.

[s65.hustej.net/movmaker.jpg]

Žádný běžný dvd přehrávač ti nepřehraje wmv video. Proto pokud to teda stříhá v moviemakeru, tak by to měl exportovat znovu do DV bez ztráty kvality a pak nějakým encoderem převést do MPEG2, vytvořit .vob soubory a ty pak jednoduše Nerem vypálit jako DVD, pokud to už zrovna neumí ten program.

Možností je spousta..
třeba http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/prevody_fo rmatu/vso-divxtodvd/?g[hledano]=avi%20to%20dvd&g[oz]=3.5.3.139

To jsou novinky..
Pokud vynechám blbé připomínky.. Zkus si vytvořit minutové video v DV a MPEG2. Podívej se na parametry, velikost, kvalitu a snad ti to dojde.. Pak ještě skus třeba 2 hodinový záznam v DV zkopírovat na dvd.. A ejhle, vždyť ono to má skoro 25 gb!

Tebe asi rozhodila tato věta co?

MiniDV tapes can also be used to record a high-definition format called HDV in cameras designed for this codec, which differs significantly from DV on a technical level as it uses MPEG-2 compression

Zkus popřemýšlet co vlastně znamená..

Je to psáno výše.. Pokud chceš aby ten výsledný produkt šel přehrát na dvd přehrávači, musíš použít software pro autorizaci dvd, třeba ten, na který jsem dával odkaz. Ten ti (podle popisu) dvd i vypálí.
Pokud to budeš přehrávat jen na pc, ulož video pod jinou kvalitou - nejkvalitnější výstup wmv z moviemakeru je "video pro místní přehrávání (2,1 Mb/s PAL)" , nižší kvalitu nedoporučuju..