Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Padá opera a nejde remind32

Mám odedneška problém. Antivirus Avast mi našel asi 5 trojanů (jméno jsem si bohužel nezaznamenal). Při startu na mě vybafne [http://img143.imageshack.us/img143/6184/chybapa2.th .jpg] tato hláška. Při spuštění Opery 9.22 a bety 9.50 na mě zase vybafne [http://img219.imageshack.us/img219/9954/chyba2gf5.t h.jpg] tahle hláška. Nevíte co s tím kromě přeinstalace Windows?
OS : Windows XP Home SP2

já když vidím náhled na ty megabajtové printcreeny, na nejpomalejším hostingu na světě, tak si říkám co je v té škole učej.
když by pro chybové hlášky stačilo alt+prnscr - a vznikly by 20x menší soubory, navíc bez hnusného pozadí.

a jinak viz vladimír - a nebudeš muset řešit následky nějakých virů

Asi matka brouzdala na internetu a zapomněl jsem se odhlásit z Admin účtu na normální User účet. Tam vznikla první chyba. Šel jsem k počítači a chtěl jsem si zapnout svou oblíbenou Operu. Ale vyskočila na mne hláška viz v dotazu. Tak jsem si pomyslel že to je jen tak nějaká chyba a restartoval jsem. Hned po startu vybafla ta 1. hláška. Pouštím tedy Avast a našel 5 trojských koňů. Ihned jsem je vymazal i se složkami, ve kterých řádili. Ne systemové složky. Pouštím tedy IE a hle! Veškeré cookies jsou pryč, historie je pryč, všechno je pryč! Formátovat se mi moc nechce, možná dostanu 320GB disk o Vánocích (a letos už to bylo 2x co jsem reinstaloval a slyšel jsem, že po 4. to už nejde nebo co). Dvojnásobná reinstalace Opery nepomohla.

skusil si ist do nudzoveho rezimu? Tam to ide? Skus v nudzaku spustit napr. NOD32 a prescanovat cely disk. Sorry ale Avast u mna osobne je tak max. spomalovac PC. Naco ho tam mas ked sa ti aj tak PC zavirilo? A ked si to dal odstranit tak ti namiesto korektneho odstranenia viru rozdrbal cele Windows?
Avast nema nejaky log ??? Aby si si v nom pozrel meno tych trojanov, to je totiz najdolezitejsia informacia. Bez nej sa da poradit len skus reinstalaciu ak nepomoze tak format.

A potom si urob zalohu systemoveho oddielu nainstalovanych cistych a aktivovanych Win (cez ghost, acronis, apod) a nebudes musiet riesit reaktivaciu.

P.S. o tom NOD32 pisem preto ze je mozne ze tam mas aj dalsie viry ktore tam este stale bezia a ktore avast nenasiel...

Já bych zkusil standardní postupy. Smazat temp, cache browseru (nebo třeba ccleaner). Kompletní sken antivirem v nouzáku , pokud už nic nenajde, tak HijackThis, (nechat) zanalyzovat log a fixnout případný nálezy, pak možná bude třeba lspfix, popř winsockfix...

Opera ještě nejede a zjistil jsem, že multiplayer MTA:SA taky nejede.

- vypiš si svoji konfiguraci sítě ipconfig -all jestli se nezměnila (hlavně dns).
- podívej se do konfigurace prohlížeče, zda v připojení nepřibylo podivuhodné přesměrování připojení přes proxy (v nastavení opery i ie).
- zkontroluj že v souboru C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts jsou jen korektní záznamy: obvykle jen jeden pro 127.0.0.1 localhost, o těch dalších bys musel vědět.
- po některých virech je třeba provést opravu utilitou winsockfix, vymorfeuj si ji - aha už to tu je.

Po reinstalu Opera STÁLE NEJDE. Zde je výpis z HiJackThis:
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.0 (BETA)
Scan saved at 17:52:37, on 20.11.8207
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS \system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services .exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\syste m32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C: \WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\A ti2evxx.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\WINDOWS\system32\sp oolsv.exe
C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
C:\WINDOWS\system3 2\cisvc.exe
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C: \Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\WINDOWS\system32\d llhost.exe
C:\WINDOWS\system32\nvraidservice.exe
C: \PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\WINDOWS\sy stem32\RunDll32.exe
C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe
C:\WINDOWS\system32\wbe m\unsecapp.exe
C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe
C:\ Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\CLI.EXE
C:\PROGRA~1\A4Tech\Ke yboard\Ikeymain.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\WINDOWS\System32\spo ol\DRIVERS\W32X86\3\E_AICN03.EXE
C:\WINDOWS\system\ CmSNXeye.exe
C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\SkypePM.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe
C:\WINDOWS\system32\w uauclt.exe
C:\Documents and Settings\Marek Novák.NSH-1\Dokumenty\HiJackThis\HiJackThis_v2.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.seznam.cz
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Int ernet Settings,ProxyOverride = *.local
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
R3 - URLSearchHook: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll
O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: Skype add-on (mastermind) - {22BF413B-C6D2-4d91-82A9-A0F997BA588C} - C:\PROGRA~1\Skype\Phone\IEPlugin\SKYPEI~1.DLL
O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll

O4 - HKLM\..\Run: [NVRaidService] C:\WINDOWS\system32\nvraidservice.exe
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [Transparent Analog Clock] <NonRun>
O4 - HKLM\..\Run: [NeroCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ATICCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\CLIStart.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [CmUsbSound] RunDll32 cmcnfgu.cpl,CMICtrlWnd
O4 - HKLM\..\Run: [iKeyWorks] C:\PROGRA~1\A4Tech\Keyboard\Ikeymain.exe
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [EPSON Stylus COLOR 580] C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86\3\E_AICN0 3.EXE /P22 "EPSON Stylus COLOR 580" /O6 "USB001" /M "Stylus COLOR 580"
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - Global Startup: KYESCAN.lnk = C:\Program Files\ScannerU\Kyescan.exe
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O8 - Extra context menu item: &Search - http://edits.mywebsearch.com/toolbaredits/menusearc h.jhtml?p=ZNxmk570YYCZ
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: &Search - http://edits.mywebsearch.com/toolbaredits/menusearc h.jhtml?p=ZNxmk570YYCZ
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O8 - Extra context menu item: Sothink SWF Catcher - C:\Program Files\Common Files\SourceTec\SWF Catcher\InternetExplorer.htm
O9 - Extra button: Skype - {77BF5300-1474-4EC7-9980-D32B190E9B07} - C:\PROGRA~1\Skype\Phone\IEPlugin\SKYPEI~1.DLL
O9 - Extra button: Sothink SWF Catcher - {E19ADC6E-3909-43E4-9A89-B7B676377EE3} - C:\Program Files\Common Files\SourceTec\SWF Catcher\InternetExplorer.htm
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sothink SWF Catcher - {E19ADC6E-3909-43E4-9A89-B7B676377EE3} - C:\Program Files\Common Files\SourceTec\SWF Catcher\InternetExplorer.htm
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - fwlink
O16 - DPF: {1D4DB7D2-6EC9-47A3-BD87-1E41684E07BB} - http://ak.exe.imgfarm.com/images/nocache/funwebprod ucts/ei/SmileyCentralFWBInitialSetup1.0.0.15-3.cab
O16 - DPF: {56762DEC-6B0D-4AB4-A8AD-989993B5D08B} (OnlineScanner Control) - OnlineScanner.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{7A6DD98D-E73E-4 747-BD41-C0BBDF613803}: NameServer = 10.255.255.10,10.255.255.20
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
O22 - SharedTaskScheduler: Browseui preloader - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O22 - SharedTaskScheduler: Proces mezipaměti kategorií součástí - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
O23 - Service: Bonjour Service - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

--
End of file - 7021 bytes

Najprv si pozri co pisal TarasBulba a ledni brtnik, a preistotu prescanuj to pomocou NOD32 (aj ked v tom vypise hijackthis uz nic podozrive nevidim). Napis ci NOD32 nieco nasiel a hlavne ako dopadol ipconfig a winsockfix atd.
A preistotu odinstaluj Skype nech sa do nicoho nemontuje.

Opera nejde ani spustit. Žádné okno, jen ta chybová hláška která je na začátku příspěvku. A IE je taky v růžovém háji, například na bazoši nedrží telefonní číslo a mail do druhého spuštění. Mail na Seznamu chce pro spuštění nějaký certifikát. Žádné cookies nejdou uložit(jako na disku jsou, ale nemůže se to k nim dostat), Travian např. při přechodu z okolí vesnice do centra vesnice vyžaduje další přihlášení. Jediný prohlížeč, který jde normálně, je Mozilla Firefox a Safari

Zjistil jsem, že nefunguje i Skype (při chatu dává chybu Range Check Error, absolutně odmítá ukládat historii, mnou psané zprávy se nezobrazují, ty, které přijdou mně, jenom 2 vteřiny zůstanou a zmizí), při emailech na Seznamu píše hlášku, že není platný bezpečnostní certifikát (Takové okno s dvěma zelenýma fajfkama a jedním vykřičníkem-ten certifikát)

vies co, sformatuj to a nainstaluj tam Win nanovo. +SP2, +vsetky zaplaty. Pouzivat FF, netahat cracky, v navaloch paranoje si tam mozes dat aj nejaky slusny antivir (nie avast), davat pozor ake emaily otvaram, a nebudes mat ziaden problem s virmi.
P.S. skype moze byt bezpecnostna diera, neda sa pouzivat nieco alternativne, napr. ICQ apod aj na prenos hlasu?

P.S.2. Uz si nastavil tie prava pre zapis do dokumenty a nastavenia? Ak nie tak preco sa cudujes ze nic nefunguje?