Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Padá opera a nejde remind32

Mám odedneška problém. Antivirus Avast mi našel asi 5 trojanů (jméno jsem si bohužel nezaznamenal). Při startu na mě vybafne [http://img143.imageshack.us/img143/6184/chybapa2.th .jpg] tato hláška. Při spuštění Opery 9.22 a bety 9.50 na mě zase vybafne [http://img219.imageshack.us/img219/9954/chyba2gf5.t h.jpg] tahle hláška. Nevíte co s tím kromě přeinstalace Windows?
OS : Windows XP Home SP2

Najprv si pozri co pisal TarasBulba a ledni brtnik, a preistotu prescanuj to pomocou NOD32 (aj ked v tom vypise hijackthis uz nic podozrive nevidim). Napis ci NOD32 nieco nasiel a hlavne ako dopadol ipconfig a winsockfix atd.
A preistotu odinstaluj Skype nech sa do nicoho nemontuje.

Opera nejde ani spustit. Žádné okno, jen ta chybová hláška která je na začátku příspěvku. A IE je taky v růžovém háji, například na bazoši nedrží telefonní číslo a mail do druhého spuštění. Mail na Seznamu chce pro spuštění nějaký certifikát. Žádné cookies nejdou uložit(jako na disku jsou, ale nemůže se to k nim dostat), Travian např. při přechodu z okolí vesnice do centra vesnice vyžaduje další přihlášení. Jediný prohlížeč, který jde normálně, je Mozilla Firefox a Safari

Jen tak trochu mimo mísu se tě zeptám: ty hrneš veškerou svou práci na plochu? Co tak použít složku Dokumenty, kterou nám Mrkvosoft nachystal? A na ploše by ti pak zbyla hromada místa na ty ikony na spuštění programů, co máš na liště.

Zjistil jsem, že nefunguje i Skype (při chatu dává chybu Range Check Error, absolutně odmítá ukládat historii, mnou psané zprávy se nezobrazují, ty, které přijdou mně, jenom 2 vteřiny zůstanou a zmizí), při emailech na Seznamu píše hlášku, že není platný bezpečnostní certifikát (Takové okno s dvěma zelenýma fajfkama a jedním vykřičníkem-ten certifikát)

vies co, sformatuj to a nainstaluj tam Win nanovo. +SP2, +vsetky zaplaty. Pouzivat FF, netahat cracky, v navaloch paranoje si tam mozes dat aj nejaky slusny antivir (nie avast), davat pozor ake emaily otvaram, a nebudes mat ziaden problem s virmi.
P.S. skype moze byt bezpecnostna diera, neda sa pouzivat nieco alternativne, napr. ICQ apod aj na prenos hlasu?

P.S.2. Uz si nastavil tie prava pre zapis do dokumenty a nastavenia? Ak nie tak preco sa cudujes ze nic nefunguje?