Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková karta 5.1

Dobrý den, prosím pomožte!!! Předem chci řící, že jsem absolutní PC laik amoc tomu nerozumím, tak se na mě prosím nezlobte a mějte trpělivost, děkuji. Mám stolní PC a v něm zvukovou kartu, ale nějakou asi obyčejnou, jedou tam jenom repro 2.1 a chtěl bych si koupit repro 5.1 a mít ten prostorový zvuk na hry, filmy atd... Co proto mám udělat??? Asi kpoupit novou zvukovku, že??? ale můžete mě říci jakou??? nemám totiž dost financí a tudíž by měla být spíš levnější, ale plně funkční... A existují třeba i nějaké externí karty, třeba přes USB, abych zvládl instalaci sám... Moc děkuji za odpovědi...

Interne su lepsie, budes s tym mat menej problemov. Instalaciu zvladnes, vypnes PC (nezabudnut vytiahnut aj z 230V zastrcky), otvoris PC, vyberes zaslepku (ten maly kusok plechu na skrini vzadu) u pasujuceho slotu ku tej novej karte, strcis kartu do toho slotu u ktoreho si vybral tu zaslepku, zaskrutkujes jednu skrutku, zapnes PC, strcis dodane CD, kliknes ze chces nainstalovat ovladace.

integrovanu zvukovku je dobre vypnut v BIOSe (onboard audio alebo AC97, azalia dat na Disabled, a save and exit, yes) nech sa to potom nemlati s tou novou zvukovkou.

P.S. stacila by asi aj uplne lacna http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512008 P0X0000CGD

Nie je to nutne, ale je dobre to vypnut. Pisal som robi sa to v nastaveniach BIOSu (na vacsine dosiek sa tam dostanes tak ze mackas Del po zapnuti PC, u niektorych treba mackat F2). Mas to v navode k doske. Nic tam nemen ak nevies co to je. pohybujes sa tam sipkami, ak je polozka podmenu (vidis ze nema ziadnu hodnotu) tak stlacenim Enter sa dostanes do podmenu, stlacenim Esc sa dostanes nazad do predch. menu.
Integrovana zvukovka sa tam bude volat "onboard audio" alebo "AC97 audio" alebo "Azalia audio" a bude momentalne povolena "Enabled", nastavis na "Disabled" (Enter na polozke a sipkami si vyberes Disabled). potom prejdes klavesou Esc na hlavnu stranku a vyberes save&exit, potvrdis (blikajuce Yes, stlacis Enter).

P.S. Ak sa ti do toho BIOSu nechce liezt tak da sa to akoze "vypnut" aj vo Windows, v ovladacie panely - system - druha karta - spravca zariadeni si najdes zvukovku (radice zvuku a her a pod nou treba najst konkretnu zvukovku - ak nevies tak sem napis vsetko co tam mas napiseme ti co z toho je zvukovka) a pravy klik na to a zvolit "Zakazat" alebo "Vypnut" alebo ako to je v ceskych Windows

Vždyť ti to popsal MM úplně přesně krok za krokem.
Odebereš ze Správce zařízení starý kodek, odinstaluješ software,
vypneš PC a nainstaluješ novou zvukovku do PCI díry,
tam se nespleteš, při startu PC podržíš DEL a vypneš v BIOSu
integrovanou zvukovku, dáš Save + Exit a připravíš si instalační CD
od nové zvukovky.