Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Černá obrazovka u stolního PC

Ahoj, mám problém a prosím o pomoc. Dneska jsem si zapl PC: zapl jsem monitor, potom PC. Ale nic mi nenaběhlo, prostě černá obrazovka, zkoušel jsem PC restartovat, vypojit a zapojit obrazovku z počítače a z elektřiny, ale nic. Obrazovku mám cca rok a čtřičtvrtě. Začátkem září na opravě, špatné napájení - napájení to být nemůže(myslím), protože s tím byl jiný problém. PC: Windows XP, grafická karta NVIDIA 7600, Intel 3200+, stolní PC.
Díky

Ked bezi Windows, tak monitor na ktory sa zobrazuje musis prepnut vo Windows (zvycajne ikonka vpravo dole). Na notebooku mas asi nastavene vo Win zobrazovanie len na interny display notebooku.
v kazdom pripade uz to ze si videl uvod Win znamena ze je monitor pravdepodobne v poriadku. Takze by som hladal pricinu v PC a nie v monitore. Skontroluj aj graficku kartu ci je dotlacena apod.

"takový pcoviny pitomá technika"
- technika je v poriadku, pitomy je ten kto to PC skladal alebo vyrobca zdroja alebo zakl.dosky.
Bud mas slaby alebo vadny zdroj alebo ak je to PC starsie (niekolko rocne) tak je aj pravdepodobnost ze odchadza zakladna doska (vyschnute kondenzatory apod)

A podla coho sudis ze je problem v "obrazovke"? PC nabieha? (bootuje Windows?) Poznas podla zvuku/LED-ky aktivity disku.
Ked nenabieha PC tak preco prosimta riesis "obrazovku"? Co ma obrazovka podla teba zobrazovat, ked je pokazene PC? Ma si obrazovka nieco vymyslet? :-)
Skus vypnut PC (to je ta bedna pod stolom) uplne od 230V, po chvili znova zapnut, ak to nenabehne ani potom tak treba zistit v com v PC je problem. radsej to odnes do opravy ptz myslim ze vysvetlit ti ze ako zistit v com je problem bude nad moje sily.

Tak v tom pripade skus vymenit kabel od monitora, prip. ako nudzovka by sa mohlo skusit ak ma graficka karta 2 vystupy skus ten druhy vystup, kabel poriadne dotlacit do monitora aj PC, ak nic nepomoze skusit monitor (="obrazovku") na inom PC.
Ak na inom PC ide, tak zistit kde v tvojom PC je problem (graficka karta?), ak monitor nejde ani s inym PC tak reklamovat monitor.

P.S. este nieco: ak ma ta "obrazovka" viac vstupv, tak je na nej tlacitko na prepinanie vstupov (alebo je to niekde v menu). Ak ano tak skus vybrat spravny vstup.

k tomu notebooku som ti uz odpovedal vyssie. Monitor vyzera byt ok (mozes si to na notebooku overit, prepni vo windows zobrazenie na externy monitor). Alebo na tom notebooku zhasne aj externy aj interny display notebooku?
Ak monitor na notebooku pojde ok, tak hladaj chybu v PC.

Tak reklamuj monitor :-)
Najprv by bolo dobre nabootovat notebook na interny display, az potom strcit externy display a nastavit nizsie rozlisenie a obnovovaciu frekvenciu apod. a prepnut to na externy. Neviem ako konkretne sa to bude dat nastavovat u tvojho notebooku, skus si po strceni externeho monitora pozriet co mozes nastavovat (ikonka vpravo dole alebo pravy klik na plochu vlastnosti).
Aby bolo iste ze do externeho monitora cpe notebook len rozlisenie a frekvenciu ktoru ten externy monitor zvlada. Ak nebude monitor zobrazovat ani potom tak reklamovat monitor.

mě se to taky už dvakrát stalo a je to graf.kartou.prodal jsem mou starou geforce 8500 za ucelem koupení nové a mám to ted připojené na integrovanou grafiku,a kdyz tam dám větší rozlišení jak 2048*1536 tak mi to po nějaké době,taky klekne.když pustím repro tak je slyšet jak to najede do windows ale obrazovka je černa.a ani po několika restartech se to nezměnilo.musel sem to celí přeinstalovat