Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MP3 zvuk se mění...

Dobrý večer,chtěl bych se zeptat...Mám v PC nějaké MP3,ale některá skladba jde v hlasitosti silněji a jiná zase slaběji,takže musím stále zesilovat nebo ubírat v reproduktorech...Jde s tím něco udělat,aby byl zvuk stále stejný? Děkuji

pane boze, ked nainstalujes program tak snad vies KAM si ho nainstaloval (pri instalacii si snad vyberas zlozku kam sa instaluje).
Potom ak to prida zastupcu do start-programy tak to spustis v start-programy, ak to neprida zastupcu do start-programy tak ides do zlozky kam si to nainstaloval (C:programy\gain alebo kde) a tam si najdes nejake .exe a spustis.

V programe si navolis ze u ktorych mp3 subory chces menit hlasitost, ako, a spustis nech to zmeni hlasitost.

Co ti na to napisat. Neviem zhlavy ci ma mp3gain normalizaciu (upravenie viacerych skladieb na rovnaku hlasitost), a aku normalizaciu to ma. Ono to totiz nie je take jednoznacne ze co je "hlasnejsie" zavisi to totiz od toho ze ake zvuky porovnavas. Normalizaciou na rovnaku amplitudu sa zvycajne dosiahne pravy opak ako by clovek dosiahnut chcel (preto automaticku normalizaciu v programoch ktore robia mp3 vzdy vypinam).

Ak si nedosiahol pozadovany efekt pomocou normalizacie, a nie je v programe nastavenie typu normalizacie, tak si len vyber tie skladby ktore sa ti zdaju moc nahlas, a tym daj znizit hlasitost na nejakych 80% apod. To mp3gain urcite vie a vie to dobre (bez rekompresie).

P.S. a pozrel som si ten navod k mp3 gain, a obsahuje presne vsetko co potrebujes, a mal by to robit dobre.
kliknes na
pridat subory
analyza - skladba - mal by ti u kazdej vypisat uroven v dB
uprava - skladba
upravi vsetky na rovnaku hlasitost.

Nic ine neklikaj ani nemen. V okienku o hlasitosti nechaj 89.0dB
Nepouzivaj ine metody (uprava-album, normalizacia) - ptz to co robia tie metody ty robit nechces.

Ak sa ti zda ze to nema rovnaku hlasitost, tak sa vymackni co konkretne sa ti zda nahlas a co sa ti zda ticho a ako si predstavujes vysledok.