Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Vista

Ahoj, chtěl bych se zeptat na celkem aktuální problém, visty. Koupil sem si notebook, a mam k němu visty home premium(instalace bez DVD, instalace rovnou z HDD), ale visty sou jaksi hardwarově náročné. Můj notebook to strašně zpomaluje, a to mě štve, nemáte někdo nějakou radu jak, bud nějak zjednodušit visty, nebo jak do nich nějak nahrát vzhled a funkce xp?
pls pls o radu děkuju

Michale, ten notebook nevypadá špatně; dokonce má 1GB paměti, což pro chod Visty stačí.
Něco zřejmě není v pořádku: nahoře píšeš, že se "strašně dlouho zapíná". Ale Vista obecně za stejných podmínek nabootuje zhruba 2x rychleji než XP - takže už tady je něco špatně.
Nedovedu si to vysvětlit jinak, než že tvůj notebook zpomaluje nějaký předinstalovaný software. Zkoušels ho odinstalovat, případně udělat čistou instalaci pouze s drivery a bez jakýchkoli přídavných aplikací třetích stran?

Kolega měl nis, odinstaloval to a ještě dlouho nacházel jeho torza navzdory ručnímu dohledání v registrech a pod.(je to asi horší než trpaslíci Děda Vševěda taky to všude vleze)
V posledním chipu je nis v seznamu největších brzd systému.