Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uprava textu vo WORDE

prosim surne poradit,potrebujem nieco do skoly, napisanu pracu a musi to mat 60 uderov v riadku,ako sa to da nastavit? prosiiim,mam ofice 2007,vistu,najlepsie nejaky podrobny navod,dik

Pokud se chceš držet striktně "normostrany" (= 60 znaků, 30 řádků),půjde to dost těžko. Podobný problém jsem na škole řešil v předmětu zaměřeném na správné psaní textu podle aktuální ISO (to číslo fakt nevím), takže ti vřele nedoporučuju měnit nastavení okrajů stránky, poněvadž to vytvoří nevzhledný úzký sloupec textu. Nakonec mi to bylo uznáno tak, že jsem nastavil písmo Times New Roman, velikost 13, řádkování 1,5 a zarovnání "vlevo". Ono to +- vyjde. Nikdo tam nebude řešit, jestli má jeden řádek 62 a druhý 59 znaků. Tahle podmínka se píše 1)pro formální stránku věci 2)protože je text na stránce čitelnější, přehlednější, líp to vypadá a pokud máš řádkování 1,5 tak můžeš mezi jednotlivé řádky dopisovat tužkou poznámky,což je pro kritiku textu docela výhoda. Takže si s tím moc nelam hlavu a zlom vaz.