Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chyba biosu

Dobry den, mam problem pri hrani dojde najednou k restartovani pc s modrou obrazovokou bohuzel nestihnu presict co se v ni pise, a po restartovani mi nabehne vypis format checksum bios error, floopy disk A insert diskette, tak jsem to restartoval znovu a vynuloval se mi cas i datum toto se stalo poprvy jinak modrou obrazovku vidim casto prosim pomozte diky:.(

mam problem pri hrani dojde najednou k restartovani pc

skuste preinstalovat ovladace (na novsie od vyrobcu)
skontrolujte teplotu GK...

jinak modrou obrazovku vidim casto

otestovat RAM, pozriet EventViewer, co sa tam dozviete, preskenovat PC na virusy, breberky...

ak chcete precitat tu modru obrazovku, nastavte si, aby sa vam PC pri chybe automaticky nerestartoval.

a este predtym, ako sa sptyate: vsetky potrebne navody najdete tu na poradni, pouzivajte vyhladavanie.

automatický nerestart pc:
pravým myšem na tento pc - vlastnosti - upřesnit (xp možná mají "rozšířené") - spuštění a zotavení - selhání systému: zruš automaticky restartovat

otevřel bych bednu jestli se opravdu všechny ventilátory točí, jestli chladiče drží, povysával bych prach mezi hustými žebry - rád se tam drží.

pusť taky kontrolu disku, jestli jsou po těch pádech soubory na disku zapsané korektně: disk - pravým myšem vlastnosti - nástroje - kontrola disku: nic nezatrhávat

jestli máš už víceleté (zaprášené:) pc a odchází baterka - až ji dle kolegy níže vyměníš, nastav si bootování z disku ať tě to neotravuje hláškami o disketě.

to mozna bude ono protoze po restartu vydava pocitac divny zkuky a zdalo se mi ze to vychazi z neceho na zakladce co pripomina baterku, jinak viry nemam,ovladace sem nedavno preinstaloval a v tom EventViewer se moc nevyznam spis nevim co mam hledat, a to napeti se da zjistit napr v Everestu?