Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb

Keď do prednej usb zásuvky pripájam dátový kábel( fotoaparát, mobil) , tak sa niekedy stane že počítač čudne vypne a vymaže systémovy čas. Skúšal som už aj odinštalovať usbčka a stále to robí.Stalo sa už aj že som sa ešte len priblížil ku konektoru datovým káblom
tak že som sa skoro ani nedotkol a už ho vyplo. To vypnutie sa prejavuje tak , že ho vypne a samo zapne a vypne zas a zapne v takých cca 5 sekundových intervaloch. Keď je datový kábel zapojený tak vtedy sa nevypína a s fotoaparátom alebo mobilom normálne robím, čiže to robí iba pri zapájaní a odpájaní kábla. Káble mám dva rôzne a robí to aj s jedným aj s druhým , čiže chybu kábla som vylúčil. Zatiaľ som nezaregistroval chybu pri napájaní do zadných usb.

mám toto:

Operačný systém Microsoft Windows XP Professional
Servisný balík OS Service Pack 2
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Základná doska
Typ procesora Intel Pentium 4 506, 2666 MHz (20 x 133)
Názov základnej dosky MSI 915P Neo2 Platinum (MS-7028) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Čipová sada zákl.dosky Intel Grantsdale i915P
Systém.pamäť 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
Typ BIOS-u AMI (11/07/05)
dič IDE PCI Standardní dvoukanálový řadič IDE
Radič IDE PCI Standardní dvoukanálový řadič IDE
Radič SCSI/RAID A347SCSI SCSI Controller
Disket.jednotka Disketová jednotka

Periférie
Tlačiareň CAPTURE FAX BVRP
Tlačiareň hp deskjet 920c series
Radič USB1 Intel 82801FB ICH6 - USB Universal Host Controller [B-1]
Radič USB2 Intel 82801FB ICH6 - Enhanced USB2 Controller [B-1]
USB-zariadenie Podpora tisku přes sběrnici USB

Na tom konektore mas mozno skrat (nemusi byt v kabli, ale moze byt v tom konektore na kejse).
Alebo ina moznost: ze to nema s USB nic spolocne a je to skrat zakl.dosky na kejs, napr. distancnym slpikom pod zakl.doskou na mieste na ktorom nema byt, alebo zatulanou skrutkou pod zakl.doskou apod. Ked potom chces pripojit USB kabel tak sa chytis kejsu (opries sa o kejs apod), ten sa zdeformuje staci napr. o 1mm a spoji sa ti zakl.doska s kejsom na nejakom mieste a je to v haji.

RIEŠENIE:

žena mi kúpila nové papuče s hrubou podrážkou.
Tie ma izolujú od zeme a neuzemnia trením vzniknutú statickú elektrinu a tá prejde cez usb konektor do základnej dosky a to spôsobí výpadok pc.

Rada servisu:
pred každou manipuláciov s dátovými káblami a inými zariadeniami cez usb sa treba chytiť radiátora alebo iného vodivého materálu spojeného so zemou

Váš Jarko