Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb

Keď do prednej usb zásuvky pripájam dátový kábel( fotoaparát, mobil) , tak sa niekedy stane že počítač čudne vypne a vymaže systémovy čas. Skúšal som už aj odinštalovať usbčka a stále to robí.Stalo sa už aj že som sa ešte len priblížil ku konektoru datovým káblom
tak že som sa skoro ani nedotkol a už ho vyplo. To vypnutie sa prejavuje tak , že ho vypne a samo zapne a vypne zas a zapne v takých cca 5 sekundových intervaloch. Keď je datový kábel zapojený tak vtedy sa nevypína a s fotoaparátom alebo mobilom normálne robím, čiže to robí iba pri zapájaní a odpájaní kábla. Káble mám dva rôzne a robí to aj s jedným aj s druhým , čiže chybu kábla som vylúčil. Zatiaľ som nezaregistroval chybu pri napájaní do zadných usb.

mám toto:

Operačný systém Microsoft Windows XP Professional
Servisný balík OS Service Pack 2
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Základná doska
Typ procesora Intel Pentium 4 506, 2666 MHz (20 x 133)
Názov základnej dosky MSI 915P Neo2 Platinum (MS-7028) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Čipová sada zákl.dosky Intel Grantsdale i915P
Systém.pamäť 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
Typ BIOS-u AMI (11/07/05)
dič IDE PCI Standardní dvoukanálový řadič IDE
Radič IDE PCI Standardní dvoukanálový řadič IDE
Radič SCSI/RAID A347SCSI SCSI Controller
Disket.jednotka Disketová jednotka

Periférie
Tlačiareň CAPTURE FAX BVRP
Tlačiareň hp deskjet 920c series
Radič USB1 Intel 82801FB ICH6 - USB Universal Host Controller [B-1]
Radič USB2 Intel 82801FB ICH6 - Enhanced USB2 Controller [B-1]
USB-zariadenie Podpora tisku přes sběrnici USB

RIEŠENIE:

žena mi kúpila nové papuče s hrubou podrážkou.
Tie ma izolujú od zeme a neuzemnia trením vzniknutú statickú elektrinu a tá prejde cez usb konektor do základnej dosky a to spôsobí výpadok pc.

Rada servisu:
pred každou manipuláciov s dátovými káblami a inými zariadeniami cez usb sa treba chytiť radiátora alebo iného vodivého materálu spojeného so zemou

Váš Jarko