Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP - refresh len časti stránky

Existuje náhrada za autorefresh v iframe? Budem mať stránku, kde sa určitá časť má automaticky refreshnúť po niekoľkých sekundách. Samozrejme je to možné v iframe, ale ja by som to chcel dať do jediného PHP súboru a vynechať z toho rámce. Samozrejme nemôžem to dať do tagu div, pretože, ak tam použijem pre načítanie obsahu elementu PHP, tak to má prioritu a nepochodil by som. Je to možné nejako vyriešiť? Ide o to, aby sa nemusela načítať celá stránka, ale len časť a teda sa to načíta rýchlejšie.

Tak ako napisal los, na toto je najvhodnejsi Ajax, ktory ti vlozi do stranky dynamicky obsah. Ale potom pozor, lebo sa ti nebude refreshovat stranka a moze ti vyprsat session. Ale tak predpokladam ze nebudes vsetko riesit cez ajax.

A samozrejme musi to aj browser podporovat.

Pokial pouzivas iframe a mas vhodne navrhnuty web, tak s pouzitim akcii (ak pomocou akcii riadis cely web) mozes cez neviditelny div prenasat obsah ineho divu. Stranka musi potom pozostava ale z dvoch casti. Prva cast klasika a ta druha musi reagovat napr. na REFRESH, kde pomocou javascriptu prenesies innerHTML obsah z nejakeho divu do dalsieho s tym, ze prvu cast stranky zanechas. Druhy sposob je ako pisal los... Taketo sposoby sa vyuzivaju pri portaloch a pod...