Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s grafikou

Dobry den,byl jsem u kamarada pomoct mu s problemem s udajne s problemem s mysi.Slo o to,ze obraz kurzoru se nehybal,ale pc na pohyb mysi reagovalo tzn.(ikony se oznacovaly atd.:).Pc sem projel aktualnim antivirem a nic jsem nenasel.Zanedlouho se mi zacaly na plose objevovat jakesi body,neco jako zrneni a neustale se mnozily.Tak sem si rekl,budou to spatne ovladace od grafiky(nVidia GeForce 6200 TurboCache).Po preinstalovani ovladacu se vsak situace jeste rapidne zhorsila a to tak,ze pc se vlastne vubec neda pouzivat.Nevite prosim cim to muze byt,chtel byh tento poblem umet priste opravit.

Ps:Dobre pripojeni monitoru k pc sem kontroloval,jo a jeste na koci bootovaci obrazovky win se objevilo jakesi zvlneni.Pak se zacala velice casto objevovat cerna obrazovka,ktera se stridala se zohizdnenou plochou.Ovladace byli stahnuty primo z webu nVidie

Dik moc za pripadne tipy

Najprv skontrolovat ci nie je nieco pretaktovane (napr. do BIOSu defaults a nastavit len spravnu FSB a ostatne nechat napokoji) apod a ci sa neprehrieva (robi to aj pri studenom PC hned ked sa zapne alebo az po nejakom case ked sa nieco zohreje?).

Nainstalovat nanovo Win (vcetne formatu, predtym samozrejme vsetko zalohovat), ak to nepomoze tak je celkom pravdepodobne ze je vadna grafika. alebo moze byt aj nieco so zakl.doskou alebo RAM.

A je dobre napisat ake komponenty su v tom PC, bez toho sa neda normalne odpovedat.

Jak píše MM a ještě bych měl veliké podezření na přehřívání CPU.
Grafika snese poměrně silné přehřívání, ale ne všechno.
Zkontroluj, zda PC není přetaktován, větrák na procesoru, větrák na grafice.
Co teploty na CPU a grafice? Pokud jsou OK, vysuň a zastrč grafiku.
Co máš za zdroj? Zkontroluj, zda není přetaktovaná i samotná grafika.
Jestli máš taky grafiku GF, tak ji u něj vyzkoušej, ovladače nebude třeba
přeinstalovat, chytnou se samy, pokud nemáš o mnoho novější kartu a kámoš
staré verze ovladačů, které tvoji kartu nepodporují. Tak bys mohl vyloučit
vliv grafiky a soustředit se na přehřívání CPU, problém s RAM, BIOSem atd...
Zkus napřed jinou verzi ovladačů, než jen původní a nejnovější,
nejlépe ze stránky výrobce grafiky.

potrebuju pomoci
mam problem s grafikou...mam ati radeon x1650 pro 512 mb a kdyz hraju na kou hru tak mi po chvilce se bud sekne pc nebo zmodra obrazovka(Byly zjisteny potize a proto byl system windows ukoncen...) poradi mi nekdo?muze to byt zdrojem?mam 300w piste na TomasSkryja@seznam.cz