Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dá se nějak zjistit, co se nelíbí instalační službě?

Windows XP Home, SP2. Když chci spustit instalaci ActiveSync, vyskočí na vteřinu cedule: "preparing to install"

[http://img227.imageshack.us/img227/2100/preparingin stalllq5.th.gif]

po vteřině vyskočí: "Instalace nebyla dokončena" (ona se ani nespustila)

[http://img100.imageshack.us/img100/8783/instalacene bylasr5.th.gif]

dá se s tím něco dělat?
Stáhnul jsem si nový Windows-instaler (WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe)
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?fam ilyid=889482FC-5F56-4A38-B838-DE776FD4138C&displayl ang=en
Zkouše resetovat atd, výsledek je stále tentýž. Žádný log, proč se to nespustí jsem také nenašel...

Pravděpodobně bude problém v nastavení FW, zkus to instalovat
offline a s vypnutým FW. Moc jsem nehledal, ale zkus si přečíst Troubleshooting,
je tam i návod pro jednotlivé FW:

http://www.microsoft.com/windowsmobile/help/actives ync/default.mspx

Aha, teď jsem se dostal na tvůj jiný dotaz. Možná pomůže něco z HP stránky:

27fgzb

Jinak by ti mohl nějaký jiný majitel toho stroje s CD poslat příslušný soft.

Dôvod, prečo sa inštalácia nepodarila, by mal byť zapísaný v systémových udalostiach (Win+R, eventvwr).

Aby sa vytváral log, musí sa spustiť inštalátor aj s nejakými parametrami:

msiexec /i SampleFirst.msi /l* SampleFirst.log

Ak budeš chcieť ešte podrobnejší log, tak potom:

msiexec /i SampleFirst.msi /l*v SampleFirst.log

Co bys chtěl od systému :-D
Já tam vidím taky tu prdlouštinu s:
C:\Documents and Settings\Uživatel\
DATABASE = C:\DOCUME~1\UIVATE~1\LOCALS~1\Temp\269d02.msi - proč to ten úchyl nedává jako proměnnou %TEMP% ?
---
Zkus to Kráťo hodit pod účtem se jménem Administrator.
Edit// anebo dočasně překormidluj Temp na třeba C:\temp
------
chyba?2 Property(C): ISSCRIPT_VERSION_MISSING = V tomto počítači chybí modul InstallScript. Spusťte soubor ISScript.msi, je-li k dispozici, nebo se obraťte na pracovníky odborné pomoci.
---
IPT_VERSION_OLD = Modul InstallScript v tomto počítači je starší než verze, která je ke spuštění instalace vyžadována. Nainstalujte nejnovější verzi souboru ISScript.msi, je-li k dispozici, nebo se obraťte na pracovníky odborné pomoci.
Property(C): Displ

Tá cesta C:\DOCUME~1\UIVATE~1\LOCALS~1\Temp\269d02.msi odkazuje na súbor, ktorý sa nachádza v TempFolder. Vlastnosť TempFolder nastavuje inštalátor (Windows Installer), takže by to malo byť v poriadku.

Všetko, čo je v logu pod riadkom s "Akce ukončena 10:43:33: INSTALL Vrácená hodnota 3", je len výpis vlastností a ich hodnôt, ktoré nehovoria nič o samotnom priebehu inštalácie.

Windows ukladá do súborového systému aj skrátené mená súborov (8.3, ASCII - t.j. žiadne "Ž") a Windows Installer ich veľmi rád používa, pretože dlhé názvy súborov nemusia byť na cieľovom zariadení podporované.

Pokus o zmasakrovanie by mohol viesť buď cez nástroj Orca (súčasť Windows SDK) alebo cez nástroje Wix-u. Počkať na opravu inštalačky je jednoduchšie a nemalo by to ani dlho trvať, ak už náhodou nevyšla.

Z toho logu je zaujímavá v podstate len táto časť:

Začátek akce 10:43:29: CA_SET_LAUNCHONFINISH
Akce ukončena 10:43:29: CA_SET_LAUNCHONFINISH Vrácená hodnota 3
Akce 10:43:29: SetupCompleteError.

Akciu CA_SET_LAUNCHONFINISH sa nepodarilo úspešne vykonať, čo v skratke znamená, že inštalačný súbor obsahuje chybu, ktorá sa nedá (nejako jednoducho) obísť.
Teoreticky by mohlo pomôcť nainštalovanie Visual Studia a MS SQL Servera (message259571.html), prakticky môžeš len hádať, čo mal na svojom počítači nainštalované ten, čo tú inštalačku testoval.

Akú verziu inštaluješ? Odkiaľ si ju stiahol? V každom prípade, inštalačný súbor je chybný, takže sa dá čakať, že na stiahnutie bude k dispozícii opravená verzia.