Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem náhlý konec Li on baterie

Dobrý den, mám telefon Nokie 6131, baterie běžně vydržela 3-4 dny. Nyní bez zjevných příčin telefon najednou přestal nabíjet, prý je originální baterie poškozená a musím si koupit novou ( telefon je starý 1. rok). Chci se zeptat, jestli se toto stává? Vím, že každá baterie postupně ztrácí kapacitu, ale o takovémto náhlém konci jsem ještě neslyšel.

S podbným nahlým koncem Lion baterie jsem se uz nekolikrat setkal.
Zjisti si, jaka je u toho telefonu zaruka na baterii. Nekdy pul roku, nekdy rok. Treba se vejdes do zaruky. Pokud neni nikde definovana specialni zaruka pro baterii (o tom pochybuju), plati pro ni take 2 roky.

S tím rohlíkem to byl extrém.
Každé zboží má záruku podle svého určení. Když má zboží projektovanou životnost 1 rok, těžko u něj můžeš uplatňovat záruku 2 roky.
Stačí se podívat na jakékoliv stránky prodejců počítačů, jak je to se zárukami na baterie - obvykle půl roku.

Záruka se nevztahuje na opotřebení zboží - v tomto případě ztrátu kapacity baterie. Takže po dvou letech těžko půjdeš k prodejci s tím, že baterie už nevydrží ani 5 minut, ať ti dá novou (i když by se mi to líbilo)

Tak az budes vyrobce "neceho", co normalne vydrzi pul roku, jsem zvedavy, jestli budes tak hodny na zakazniky a budes je zdarma dotovat reklamacemi 2 roky :-)

U baterie pouzivanim vznika opotrebeni (ztrata kapacity). Ale to "opotrebeni" vznika i nepouzivanim. Pokud budes mit baterii v nerozbalenem balicku skoro 2 roky, pak ji vybalis a pouzijes, muze se stat, ze jeji kapacita nebude temer zadna. Je to pak na reklamaci nebo ne?

nevím konkrétně kolik je to pro baterie, mrkni se po eshopech operátora nebo větších prodejců, ale jak píše rce výše - na spotřební materiál se 2-letá záruka nevztahuje.

třeba na lampy do projektorů za 15.000 je záruka 3 měsíce. už nám taky jedna odešla den po záruce - tímto zdravím hewlett packard.

záručné doby sú rozdelené do viacerých kategorii,na výrobky určené na dlhodobú a krátkodobú spotrebu,výrobky zaradené ako výrobky dlhodobej spotreby majú záručnú dobu min 2 roky,výrobky krátkodobej spotreby-napr. potraviny,chemikálie,liečivá ap.majú skrátenú záručnú dobu podla charakteru samotného výrobku[rohlík,mlieko a podobné veci dva roky bez akejkolvek zmeny samotného výrobku nevydržia],medzi výrobky krátkodobej spotreby sú zaradené aj mnohé výrobky označované ako spotrebný materiál,tam kde nieje možné zaručiť chemickú stálosť,alebo charakter výrobku sa používaním mení-napr. klesá množstvo náplne v zásobníku,postupný rozklad oleja v prevodovke ap.,je záruka obvykle krátka a vzťahuje sa obvykle len na to,že pokial sa výrobok použije v súlade s návodom ,svojou činnosťou nepoškodí výrobok ,do ktorého je určený a v ktorom sa používa, a že sám o sebe nevykazuje nejaké vady,či už mechanické,alebo nejakú kontamináciu,ktoré by mohli spôsobiť požiar,vytečenie náplne,inak ohroziť zdravie užívatela,pokial s nimi zaobchádza obvyklým spôsobom podla návodu na použitie ap.Takže bohužial,nieje záruka ako záruka