Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem náhlý konec Li on baterie

Dobrý den, mám telefon Nokie 6131, baterie běžně vydržela 3-4 dny. Nyní bez zjevných příčin telefon najednou přestal nabíjet, prý je originální baterie poškozená a musím si koupit novou ( telefon je starý 1. rok). Chci se zeptat, jestli se toto stává? Vím, že každá baterie postupně ztrácí kapacitu, ale o takovémto náhlém konci jsem ještě neslyšel.

záručné doby sú rozdelené do viacerých kategorii,na výrobky určené na dlhodobú a krátkodobú spotrebu,výrobky zaradené ako výrobky dlhodobej spotreby majú záručnú dobu min 2 roky,výrobky krátkodobej spotreby-napr. potraviny,chemikálie,liečivá ap.majú skrátenú záručnú dobu podla charakteru samotného výrobku[rohlík,mlieko a podobné veci dva roky bez akejkolvek zmeny samotného výrobku nevydržia],medzi výrobky krátkodobej spotreby sú zaradené aj mnohé výrobky označované ako spotrebný materiál,tam kde nieje možné zaručiť chemickú stálosť,alebo charakter výrobku sa používaním mení-napr. klesá množstvo náplne v zásobníku,postupný rozklad oleja v prevodovke ap.,je záruka obvykle krátka a vzťahuje sa obvykle len na to,že pokial sa výrobok použije v súlade s návodom ,svojou činnosťou nepoškodí výrobok ,do ktorého je určený a v ktorom sa používa, a že sám o sebe nevykazuje nejaké vady,či už mechanické,alebo nejakú kontamináciu,ktoré by mohli spôsobiť požiar,vytečenie náplne,inak ohroziť zdravie užívatela,pokial s nimi zaobchádza obvyklým spôsobom podla návodu na použitie ap.Takže bohužial,nieje záruka ako záruka