Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová páječka

Právě se se mnou rozloučila plynová páječka.
Hledal jsem nějakou náhradu. Dělá se jich celkem dost (Dremel, Ferm, Portasol).
Má někdo zkušenosti s nějakým "držákem"? Potřebuju to na občasné zásahy i mimo dosah elektřiny, takže to nemusí být úplně profi.
[mod]Změna předmětu, původně: Pynová páječka :-D;-) (Zarniwúp)[/mod]

IMHO je lepší elektrická páječka.
Je-li pájené místo mimo dosah elektřiny, zpravidla tam není důvod pájet, protože pájíme elektrické obvody, které bez elektřiny stejně nefungují.
Jsou-li tyto obvody napájeny z baterií, jedná se o mobilní zařízení, která je možno dobře přemístit ke zdroji elektřiny.
Je-li toto zařízení tak velké, že ke zdroji elektřiny přesunout nejde, je již velmi zastaralé a nevyplatí se je opravovat.
:))

Jinak Ferm ve mě důvěru nevzbuzuje, pro občasné použití určitě vyhoví i základní řada Portasol - ale já to opravdu beru jako nouzové řešení (nouzově se ostatně dá pájet i s kouskem měděného drátku a zápalkou, ale na SMD to není:-D)

Opravdu chci plynovou pájku, protože mi odešla. Když chci zaletovat urvaný drát, třeba na nějaké hračce, je plynová pro mne lepší, protože s ní dojdu kam potřebuju.
Jak píšeš, je to právě pro případy, kdy chci něco opravit apod. na občasné použití.

Měl jsem Portasol Pro, pak jsem měl "něco" (značku si teď nevzpomenu).

Ferm v tobě možná důvěru nevzbuzuje, ale není to špatné hobby nářadí s 3 letou záruku a dobrým servisem.