Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojím-li 2 LCD nenajede systém

Ahoj
mam problém připojit 2 LCD k PC. Pokud zapojím jen 1 vše funguje v pořádku, zapojím-li i druhé těsně před nastartováním Windows se objeví jen černé obrazovky s nápisem out of range. V nouzový rezim najede do poloviny a dál nepokračuje. Nainstalovaný nový WinXP ovladače VGA také nejnovější, provedeno clear Cmos na desce vše odpojeno a zase zapojeno. PC Intel P2.4 512ram Radeon 9250ka 2xLCD Yusmart 15". Před instalací systému vše běhalo v pořádku. Díky

Ne tak docela předemnou se jeden chytrák hrabal do ovladaču VGA cosi se snažil nastavit až nešel ani vypnout pc. Takže jsem udělal format disku a reinstal a výsledek je tento. Než se ten chytrák do toho hrabal bylo vše funkční.

tak trochu hádám, ale zkusil bych nainstalovat ovladače grafické karty - nejlíp z webu výrobce a pak v jejich nastavení najít něco jako "set up multiple displays". Dřív tam byla taky volba režimů clone , dual aj. - vybral bych ten dual. Ale záleží na grafický kartě.

Mas nejaky problem s ovladacmi vo Win. CMOS ani HW s tym nema nic.
V prvom rade by som nainstaloval servicepack do Win, a vsetky ovladace (nielen pre graficku kartu ale aj pre zakl. dosku / chipset). Najlepsie najnovsie verzie zo stranok vyrobcu dosky/videokarty.
Mozes skusit nastavit vo Win (pravy klik na plochu - vlastnosti) nizsie rozlisenie (napr. zakladne 800x600) a skusit vypnut pripojit druhy monitor a zapnut...
Alebo nastartuj Win s jednym a pripoj druhy az ked bezia Win a hned vlez do nastaveni ovladacov grafiky (ikona vpravo dole) a nastav tam pre kazdy monitor spravne rozlisenie a obnovovaciu frekvenciu.

Idealne na taketo stavy je mat doma este aj stary monitor CRT - staci ho na chvilu pripojit - ten zvladne aj vysoku obnovovaciu frekvenciu co LCD odmietnu a pomocou neho nastavit 60Hz pre zobrazovaci rezim a znova tam potom dat LCD.
Pravdepodobne mas zle nastavenie rozpoznavanie monitorov - s niecim podobnym som aj bojoval, ked po akomsi vynutenom upgrade /Matrox/ mi po restarte Windows nabehool do obrazovky ktoru "nebolo vidiet"- samozrejme ani po dalsom vynutenom estarte - ozaj najjednoduchsie je pripojit na chvilu stary CRT atd..

Už jsem se dostal do stavu, že obě lcd mohu zapojit a na lcd 1 mi to najede do windows bez problému to je úspěch. Po najetí windows se mi ale lcd 2 vypne. Zkouším různé nastavení v ovladačích vga ale stále nic.

No to je to co mě napadlo jako první jenže... ikdyž mám nastaveno na klonovat stále se mi 2. lcd vypína pri najíždění do windows. Rozlišení, frekfenci mám stejnou, nastavení pro všechny možné režimy a stejně nic.