Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojím-li 2 LCD nenajede systém

Ahoj
mam problém připojit 2 LCD k PC. Pokud zapojím jen 1 vše funguje v pořádku, zapojím-li i druhé těsně před nastartováním Windows se objeví jen černé obrazovky s nápisem out of range. V nouzový rezim najede do poloviny a dál nepokračuje. Nainstalovaný nový WinXP ovladače VGA také nejnovější, provedeno clear Cmos na desce vše odpojeno a zase zapojeno. PC Intel P2.4 512ram Radeon 9250ka 2xLCD Yusmart 15". Před instalací systému vše běhalo v pořádku. Díky

Idealne na taketo stavy je mat doma este aj stary monitor CRT - staci ho na chvilu pripojit - ten zvladne aj vysoku obnovovaciu frekvenciu co LCD odmietnu a pomocou neho nastavit 60Hz pre zobrazovaci rezim a znova tam potom dat LCD.
Pravdepodobne mas zle nastavenie rozpoznavanie monitorov - s niecim podobnym som aj bojoval, ked po akomsi vynutenom upgrade /Matrox/ mi po restarte Windows nabehool do obrazovky ktoru "nebolo vidiet"- samozrejme ani po dalsom vynutenom estarte - ozaj najjednoduchsie je pripojit na chvilu stary CRT atd..

Taky jsem jednou zkoušel jiný CRT a zapomněl jsem, že nezvládne
refresh z původního CRT, musel jsem připojit původní zpátky a refresh snížit.
Kolega má sice 2 stejné LCD, ale pravděpodobně to chce prozkoumat nastavení
při klonování.

Startni windowsy pouze s jednim monitorem. Az budes mit GUI, pripoj a zapni druhy. Po detekci (odsouhlaseni) potvrd jako sekundarni moncl. Nasledne nastav klonovani plochy, moncl neodpojuj a nevypinej, restartni windows. Enjoy!

Už jsem se dostal do stavu, že obě lcd mohu zapojit a na lcd 1 mi to najede do windows bez problému to je úspěch. Po najetí windows se mi ale lcd 2 vypne. Zkouším různé nastavení v ovladačích vga ale stále nic.

No to je to co mě napadlo jako první jenže... ikdyž mám nastaveno na klonovat stále se mi 2. lcd vypína pri najíždění do windows. Rozlišení, frekfenci mám stejnou, nastavení pro všechny možné režimy a stejně nic.