Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SP2 na XP

jedna instalacka vyzaduje SP2 na XP.Microsoft vyzaduje pre stiahnutie Explorer 6,no explorer z mojho pocitaca uz nacisto zmizol,nahradil ho Firefox.neviete niekto o alternative,skade by sa dal ten SP2 stiahnut?Diky

Stiahnutie SP2 nevyzaduje internet explorer.
chod na www.microsoft.com a daj si vyhladat SP2

P.S. mal by si najst toto default.mspx
a tam kliknes vpravo dole na "Download and deploy SP2 to multiple computers"

P.S.2. podobnym sposobom (pomocou okienka hladanie na strankach MS) najdes aj ine potrebne veci ako upgrade windows installera alebo net framework alebo co este po tebe bude chciet ta tvoja "jedna instalacka".

Po přesunutí stránkovacího souborů na jiné písmeno jsem pocítil celkem významné zrychlení chodu systému.
Např. CoD2 Loaduje asi 5x rychleji..
Tak mě napadlo:
Nevyplatilo by se mít
systém na C
swap na D
a program files na E ?
Nebo je zbytečné mít program files a systém na různých discích?

Ano pokud se jedná o dva fyzické disky a již zmíněná fragmentace.

a program files na E ?

Je to vysoce NEdoporučené,kvůli relativním a absolutním cestám.
Edit//Tím nemyslím prosté instalování programu jinam-pouze změna %ProgramFiles% v už nainstalováném a používaném systému.

O fyzickych discich nema cenu dal hovorit - myslim, ze to uz ozrejmil JaFi. Fragmentace? Poznas to? Nepoznas (maximalni rezie, ktera figuruje u "lidskych" filesystemu, nedosahuje ani jednoho procenta vytizeni disku). A relativni/absolutni cesty prece presunes v ramci zmeny swapu /vcetne/. V cem je problem?

Tak mě napadlo:
Nevyplatilo by se mít
systém na C
swap na D
a program files na E ?

Reaguji na toto,kdy u poslední položky tvrdím kategoricky NE u rozjetýho systému.Jinak ano,co je v prefetchi je nalinkováno ve swapu-co se programů týče-to je úplně fuk.

Edit//Svýho času jsem s tím dost experimentoval,je zajímavý že "systémový" progfiles jsou linkovány výlučně absolutně,a to i vesměs v registrech,za ty trable to nestojí.

Pokud nemáš ty pevné disky fyzicky dva tak si nedovedu představit že bys poznal rozdíl.

Teoreticky je pevný disk nejrychlejší na začátku datové oblasti takže můžeš vyzkoušet udělat první oddíl na swap, druhý na systém a třetí na data.

Otázka jestli při dnešních cenách (giga ram za 600) to má cenu vůbec zkoušet:-)

Dotaz je smerovany na povodneho dotazovatela, ptz v inej otazke pisal ze ma 2GB disk a malo miesta na nom, a tu pise ze ma aj D:, tak z toho dedukujem ze ma nezmyselne rozdeleny disk.
... a som myslel ze povodny dotazovatel potom pisal aj ze ma E:, nevsimol som si ze to je niekto iny.
Ak mas dva fyzicke disky tak ma zmysel dat swap inde ako system. Ale nemozes vediet ale ci povodny dotazovatel ma dva fyzicke disky, ak ma disk len jeden tak presutim swapu nedosiahne zrychlenie (resp. aspon nie take aby to pocitil)