Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypalování DVD přes NERO

Zdravím, potřebuju pomoc. Mám asi rok a 2 měsíce notebook Asus s vypalovačkou DVD, sem tam jsem něco zálohoval a vše šlo OK. Nedávno se mi zdálo že to nějak zlobí, potřeboval jsem zazálohovat data z disku, vypalování proběhlo, napsalo mi to i že bylo úspěšně dokončeno a pak mi to řeklo že DVD je prázdné. Při dokončení vypalování Nero zbělal a jakoby se zasekl, když jsem zmáčkl mechaniku aby vyjelo DVD tak se vždy Nero vzpamatoval a vše dokončil (předtím již ale napsal že vše bylo úspěšně dokončeno). Jelikož se mi lehce zhroutil systém, přeinstaloval jsem kompletně Win i Nero - mám verzi 6.6, vše jsou OEMka ale to by neměl být problém. A prostě snažím se pro případný krach systému v budoucnu zazálohovat důležitá data - a mám tu stejný problém i po reinstalu všeho. Myslíte že odešla vypalovačka? DVDčka mi to normálně čte, stalo se mi že to nečte nějaký od novin filmy, ale opravdu jen minimum a zlobí to i u pár ostatních lidí kteří to zkoušeli takže spíš vada média. Ale nevím jak udělat aby mi šlo vypalovat, někde je chyba a nevím kde :( Pokaždé po dokončeném vypalování bez chyby to napíše že CD/DVD je prázdné :( Nevíte někdo proč a jak tomu pomoci? Taky mi to před chvílí při jednom pokusu napsalo CHYBA KALIBRACE VÝKONU při rychlosti 8x, dal jsem potom rychlost 2,4x a vše proběhlo ok, ale zase je to jakoby prázdné :( Nečte nic... Prosím o radu čím je to...

Dobře, asi jsem se do toho trochu zamotal, takže po bodech :

1. DVD vypálí, po skončení napíše "Bylo úspěšně dokončeno", nevysune se, zbělá a sekne se, po ručním vysunutí se Nero opět vzpamatuje

2. Vypálené DVD po vložení do mechaniky hlásí, že je prázdné, takže celá akce probíhající předtím jakoby nebyla

3. Všechna originální DVD mi to čte i dříve vypálené zálohy (když to ještě nedělalo problémy), jen se vyskytuje problém s některými filmy z novin, ale to může být i chyba média, jedná se tak o 1 ks / 40 že mi to nepřečte

A otázka je, jestli je vadná vypalovačka po roce používání nebo jestli je chyba někde v nastavení, softwarová...

Zkusil jsem teď ještě jeden freeware vypalovací software a chová se to skoro stejně - při ukončovací stopě na konci celého vypalování se to jakoby celý zasekne, počítač začne tuhnout, vše je zabržděný a prakticky nemožný cokoli udělat. Jakmile zmáčku mechaniku tak DVD vyjede, program se vzpamatuje, vše je zase OK, ale na DVD nic není - vidím na něm okem vypálená data, ale prostě něco se tam někde chruje :( Prosím prosím o pomoc

Co Windows, máš XP? Jestli jo, tak si ihned zkontroluj režim přenosu
u řadičů, musí být UDMA i v Aktuálním režimu, pokud tam najdeš PIO,
tak všechny takové řadiče (HDD, ROM-ky) odeber a restartuj, po restartu
bys měl mít i Aktuální režim nastaven jako UDMA, ale zkontroluj,
případně změň, restartuj znovu a zkontroluj.
Řadiče a jejich nastavení najdeš ve Správci zařízení, tam už si je rozklikneš:

Tlačítko "windows" + Pause nebo Tento počítač, pravý myš Vlastnosti
a tam se lehce proklikáš na kartu s hardware.
I kdybys neměl XP, tak se to výjimečně může stát i u jiných Win.
Dost doporučuji přejít na novější verzi NERO, stará verze nemusí
rozeznávat správně nová média, doporučuji nějakou verzi 7.9.x.x,
nejrychleji najdeš na cdr.cz, ve třetím řádku vpravo klikni na NERO
a sjeď dolů na starší verze, mám 7.9.6.0, je OK.
Verzi 6 ovšem budeš muset napřed odinstalovat, sice jde převalit novou verzí,
ale neodinstaluje se a blbne. Můžeš použít Uninstaller ve druhém linku:

www.cdr.cz

downloads-cleantools.html

I když vyhrožuje s nutností zapsání původního reg. čísla, tak snad to nebude
tak horké, i když kdoví, tohle je verze 2.2.0.11, tak si ho raději opiš.
Alespoň ti vypucuje registry úplně dokonale. Máš-li původně verzi ULTRA,
Premium nebo podobně vymakanou, klidně bych zkusil volbu při odinstalaci
Zachovat registrační číslo v registrech a přeinstalovat to novou verzí.

To co pise Fuente mozno tvoj problem vyriesi... ja mozem dodat asi len toto:
Moj Asus je stary asi 2 roky a po istom case tiez prestal vypalovat DVD... teraz to neviem isto ale zda sa mi ze len DVD RW. Tiez sa vsetko tvarilo ze vypaluje ale na DVD nebolo nic. Akurat ze mi to nijak nezatuhlo ako pises ty. Tento problem som vyriesil tym sposobom ze nevypalujem :-D ...jednoducho to na notebooku nepotrebujem.

Ale na tvojom mieste by som ho dal reklamovat (ak teda "prezijes" to ze budes isty cas bez neho - ja som si to kvoli praci dovolit nemohol).