Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mys pro levaka

Zdravim, chtel jsem se zeptat, jakou byste mi doporucili mys.
Jsem levak a chtel bych neco k hrani her, takze mozna nejakou lepsi.
Rozhodoval jsem se mezi optickou a laserovou a porad jsem (ani po precteni nekolika podobnych prispevku drive) nedospel k nazoru, ktere se hodi vice.

Vybral jsem si nektere od Logitech:
MG LOGITECH MX518 Gaming-Grade Optical Mouse
MG Logitech G5 Laser Mouse

Ale nevim, jestli na hry optickou nebo laserovou.. a taky jsem nikde moc nevidel, ze by se prodavaly mysi pro levaky, nebo to aspon neni u vsech mysi.. Diky za jakoukoliv radu.

Z těchto dvou má ta laserová myš vyšší DPI, takže bude přesnější, ale dělají se i optické s takovým rozlišením. Všeobecně jsou laserové myši na jednolitém povrchu jistější a zbytečně "nesvítí". U kterékoliv myši se dá zaměnit levé tlačítko s pravým v Ovládácích panelech v nastavení myši. U někteých myší bude spíš problém s tlačítky umístěnými na pro tebe opačné straně.

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel /jsem pravák/, ale shodou okolností, jsem musel před 2 dny použít "cizí" myš a to MicrosoftLaser 6000. A ještě teď si pamatuji, že byla naprosto souměrná, perfektní do ruky, a citlivá. A proto že tlačítka jdou bez problémů nastavit, zdá se mi pro tebe dobrou volbou.

MX518 mám, ale řek bych že to jsou vyhozené prachy, kolečko jde divně ztuha, a je poměrně těžká. existují podobně geniusy od 400kč, horší to snad být nemůže.
taky existují podobně tvarované, skoro symetrické od mrchosoftu, za pokus by to stálo.

edit: tak šlo asi o ten gambáčí ms model.

Přesně tak, až na ten konec. :-p
Jsem levák, ale myš mám normálně v pravý, protože levou se mi daleko líp krofe do kláves.
Krom toho defaultní nastavení kláves v hrách je většinou na levou ruku. (ASDW)
Akorát když v gr. editoru něco "píšu" psacím, tak se pootočím a udělám to levou.

Sem levák a taky jsem se rozhodoval jakou koupit myš. Rozhodně vynech všelijak tvarované myši pro praváky, to by bylo spíše pro zlost. Já si vybral Razer Diamondback a sem nadmíru spokojen. Je rovnoměrná a boční tlačítka jsou na obou stranách, takže je k použití ve hrách jak pro leváka tak i pro praváka.
razer-c-21_862.html

pokial ste lavák,ideálne by bolo si myš pred kúpou vyskúšať,ako Vám sadne do ruky,ako sa s ňou dá narábať,to je dôležité,každá normálna myš sa dá v ovládacích paneloch prepnúť na používanie tlačítok pre lavákov,s tým nieje najmenší problém,problém je len ten,ako to sadne do ruky,všetky bežné myši sa dizajnovo vyrábajú skôr pre prevládajúcich pravákov a ani na prvý pohlad stranovo súmerné myši nemusia vždy dobre sedieť v lavej ruke,to si treba najlepšie manuálne vyskúšať,tu príliš nepomôže o tom len čítať,je to velmi individuálna záležitosť,každý máme úplne rozdielne ruky,rozdielny spôsob manipulácie,treba zobrať do úvahy aj "tvrdosť" klikov,ktoré vyžadujú jednotlivé myši na zmačknutie ovládacích prvkov,čo vyhovuje pravákovi,nemusí vyhovovať lavákovi