Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mys pro levaka

Zdravim, chtel jsem se zeptat, jakou byste mi doporucili mys.
Jsem levak a chtel bych neco k hrani her, takze mozna nejakou lepsi.
Rozhodoval jsem se mezi optickou a laserovou a porad jsem (ani po precteni nekolika podobnych prispevku drive) nedospel k nazoru, ktere se hodi vice.

Vybral jsem si nektere od Logitech:
MG LOGITECH MX518 Gaming-Grade Optical Mouse
MG Logitech G5 Laser Mouse

Ale nevim, jestli na hry optickou nebo laserovou.. a taky jsem nikde moc nevidel, ze by se prodavaly mysi pro levaky, nebo to aspon neni u vsech mysi.. Diky za jakoukoliv radu.

pokial ste lavák,ideálne by bolo si myš pred kúpou vyskúšať,ako Vám sadne do ruky,ako sa s ňou dá narábať,to je dôležité,každá normálna myš sa dá v ovládacích paneloch prepnúť na používanie tlačítok pre lavákov,s tým nieje najmenší problém,problém je len ten,ako to sadne do ruky,všetky bežné myši sa dizajnovo vyrábajú skôr pre prevládajúcich pravákov a ani na prvý pohlad stranovo súmerné myši nemusia vždy dobre sedieť v lavej ruke,to si treba najlepšie manuálne vyskúšať,tu príliš nepomôže o tom len čítať,je to velmi individuálna záležitosť,každý máme úplne rozdielne ruky,rozdielny spôsob manipulácie,treba zobrať do úvahy aj "tvrdosť" klikov,ktoré vyžadujú jednotlivé myši na zmačknutie ovládacích prvkov,čo vyhovuje pravákovi,nemusí vyhovovať lavákovi